Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Kulturális hozzájárulás az...

Hajajj kérdése:

Kulturális hozzájárulás az iskolákban? Mire fel?

Figyelt kérdés
Nálunk 7500 forint. Úgy tudom, nem szedhetnek se osztálypénzt, se higiéniai,-és kulturális hozzájárulást se! Akkor miért erőlködnek az iskolák és ki vonható felelősségre ez ügyben?

#tanár #iskola #gimnázium #szülő #diák #befizetés #kulturális hozzájárulás
2015. dec. 17. 08:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy semmiféle pénzt nem szedhet a tanerő... s ilyfajta hozzájárulásokat az iskola.

Ugyanakkor olyan szintű elvonások vannak az iskoláktól, hogy sok helyen alig tudják vagy ki se tudják gazdálkodni a krétára/táblafilcre valót (dolgozatlapok, kiegészítő anyagok fénymásolásáról ne is beszéljek, főleg manapság, amikor vagy van tankönyv, vagy nincs, és ha van, gyakran az is felejthető minőségű), a takarítóeszközök és vécépapír árát (ha már higiénia). Nem is tudom, miért erőlködnek, elvégre eleink még palatáblán tanulták az írást, mi még simán beadtunk minden tárgyból egy dolgozatfüzetet, és nem előregyártott teszteket pipáltunk, karikáztunk... és hááát kukoricacsutával is ki lehet törölni a hátsónkat (ha van kéznél)... ki vonható felelősségre ez ügyben (mármint hogy ilyen állapotok uralkodnak egy iskolában a XXI. században)?

2015. dec. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
72%

# 1


Szerintem egy wikipedia szerűséget kellene csinálni, amin a tankönyvek tudása lenne elérhető, ingyenesen, és csak egyszer kellene megcsinálni, utána esetleg bővíteni kellene csak, és még jobban is tanulható lenne a tananyag, mert a wikipedia szócikkek tele vannak hivatkozásokkal és ha valaki nem ért egy szót, vagy nem tud egy eseményről, akkor rákattint és előbb az olvassa el, és csak utána folytatja az eredeti szöveget. Szabadabban lehetne ugrálni egy ilyen tudástár szócikkei között, minden diák olyan sorrendben tanulná meg, ahogy ő érti, mert ha a szócikkek önellentmondás mentesek, sok linket tartalmaznak, akkor egységgé áll össze a tananyag, és nem csak egy szigorú menetrendben lehetne tanulni, hanem egyénileg kiválasztott szempontok alapján. Sőt továbbmegyek, ez még a tananyag fejlődését is elindítaná, könnyebb lenne átlátni a logikai hibákat, önellentmondásokat, mert új szempontok szerint lennének megvilágítva az események, és nem azon a tipikus egy szálon keresztül.

2015. dec. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azért követik el ezt a jogsértést az iskolák, mert az állam nem látja el a feladatát, vagyis nem ad megfelelő mennyiségű pénzt az iskoláknak. Feljelentgetheted te a 7500 Ft miatt, de akkor a tanulási segédanyagként kiadott fénymásolt papírok, iskolai versenyek, rendezvények nyereményei, eszközei buknak rajta.
2015. dec. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!