Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Jelentkezhetek úgy érettségire...

Jelentkezhetek úgy érettségire egy tantárgyból, hogy azt hivatalosan nem tanultam?

Figyelt kérdés

Egészségügyi alapismeretekből szeretnék érettségizni, de azt nem tanulam a suliban (sima gimáziumba járok), viszont biológiát igen, és elég jártas vagyok ilyen téren, pszichológiában is, és ahogy elnéztem a feladatsorokat az előző évi érettségikből, nem úgy tűnik, mintha olyan speciális lenne... Lehetséges így jelentkeznem, vagy mivel nem tanultam hivatalosan, ezért nem fogdnák el?


Köszönöm előre is!

19/L



2016. jan. 11. 21:44
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Mentőtisztnek szeretnék tanulni, elsősorban a Semmelweis a cél.


Beszéltem az igazgatóhelyettessel, és úgy van, ahogy írtátot. Keresnem kell egy sulit, ahol ezt tanítják, és ha átvesznek vendégdiáknak, akkor osztályozó vizsgát kell tennem, és náluk érettségiznem.

2016. jan. 12. 10:55
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Egészségügyi szakközépben tanítják.
2016. jan. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Na, sikerült? Beadtad már?

Jó hírem van: azóta (jan. 22-én) módosították a rendeletet, most már kifejezetten benne van, hogy vendégtanulóként érettségizhetsz más iskolában, tehát nem akadályozhatják meg.

Olyan szabály viszont tudtommal továbbra is van, hogy egy osztályozóvizsgán maximum két év anyagából lehet egyszerre vizsgázni.

2016. jan. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Beszéltem a választott suliban az illetékessel, aki azt mondta, hogy bár lehetőség lenne rá, de nem ajánlja, mert az osztályozó, és így az érettségi is nagyon nehéz lenne, hogy nem vettünk részt a képzésen. Úgyhogy nem adtam be jelentkezést, marad a biosz választottnak.
2016. jan. 29. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!