Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon félek a felvételitől!?

Nagyon félek a felvételitől!?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó kategóriába írom-e....

Holnap van a felvételi és nagyon félek, izgulok, mit tegyek?


2016. jan. 15. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Kérdés: gimnáziumi felvételi?

Ha igen, nem kell izgulnod! Én is azt gondoltam, hogy nagyon nehéz lesz, de leginkább általános tudásra kíváncsiak.

Próbálj úgy neki indulni, hogy sikerülni fog, mert ha arra koncentrálsz, hogy izgulsz nagy az esélye, hogy rá megy az eredményed..

2016. jan. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, gimnáziumi.

Köszönöm!

2016. jan. 15. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:
62%

Már sok helyen leírtam a következőket:

Ne izgulj! :) Ha gyakoroltál eleget, menni fog, mert begyakoroltad a típusfeladatokat, és van egy gyakorlatod. Ha úgy érzed, leblokkolsz, csukd be a szemed, számolj el 10-ig, vegyél nagy levegőket és onnantól már jobb lesz.


Ne siesd el! A magyarban először a szövegértéssel kezdd, mert az hosszabb időt vesz igénybe, és azon kívül csak típusfeladatok vannak. A fogalmazást, először gondold át, és a fejedbe írj egy vázlatot, hogy mit akarsz leírni és kifejezni.

A mateknál is először a nehezebb feladatokkal kezdd. Ha ránézésre nem tudod, milyen módon kezdj hozzá, ne kezdj el hosszasan gondolkodni, mert elmegy az idő. Ilyenkor menj vissza a könnyebb feladatokra, így végül, ha kész vagy, biztosan marad idő a megkezdett vagy nem tudott feladatokra.


Most, ma már csak pihenj, ne gyakorolj, ne foglalkozz a felvételivel, ne görcsölj, filózz rajta, hogy izgulsz, hanem inkább feküdj le korán és pihenj. Reggel egyél valami laktatót, igyál teát. Vigyél magaddal csokit és koffeines italt, ez majd serkenti fogja az agyműködésed, és még boldogsághormonokat is termel :D


Nagyon sok sikert kívánok, meglátod, ha túl vagy rajta, hogy annyira nem is volt vészes :)

2016. jan. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Szia nekem is holnap lesz a felvételim. Én is nagyon izgulok, hiszen sok múlik most ezen nekünk. De ha megvan kb egy 4,2-es átlagod és készültél a feladatokra akkor nincs mitől félned. Voltak ilyen előkészítő órák tanárral gondolom azon részt vettél. Az interneten is fel vannak töltve a feladatok a javító kulccsal onnan is meg tudsz oldani párat.És persze fő hogy a vizsgán is nyugodt maradj. Ha pedig nem sikerülne persze ez ne járjon a fejedben akkor sem dől össze a világ. Akkor mész egy másik iskolába.
2016. jan. 15. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a biztató szavakat, a kommenteket...

Eléggé tartok a dologtól, de már jobban érzem magam, kicsit megnyugodtam...:)

Köszönöm!:)

2016. jan. 15. 21:26
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy ment, hogy ment? :) Én is ma írtam, kitárgyaltuk itt a GYIK-on :D a magyar szerintem könny volt, a matek borzasztó nehéz.
2016. jan. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A matek rémes volt....

És sajnos a magyarból is veszítettem sztem 8 pontot...

2016. jan. 16. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!