Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Leghamarabb mikor lehet...

Leghamarabb mikor lehet előrehozott érettségit tenni?

Figyelt kérdés

Most kezdem a gimnáziumot. Anyanyelvi szinten beszélek angolul, nyár végén felsőfokú nyelvvizsgára megyek. Szeretnék emelt előrehozott érettségit tenni, mikor lesz erre lehetőségem leghamarabb? És miből áll ez? Hogyan kell jelentkezni?

Elnézést, hogy ilyen sok kérdésem van, de eddig mindenki mást mondott, akit megkérdeztem. Hivatalos tájékoztatást sem találtam sehol. Előre is nagyon köszönöm a válaszokat :)


2016. máj. 15. 11:50
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Tízes! Honnan az istenből veszed ezt a hülyeséget?! És ne gyere azzal, hogy "nekem aszt montááák..."

Vetted volna a fáradságot, hogy utánanézel, mielőtt leírsz valamit hallatlan nagy magabiztossággal! Még a rendeletszámot is odaírtam, mert veled ellentétben én tudom! "9. § (3) Előrehozott érettségi vizsga a tanulói jogviszony fennállása alatt, a helyi tantervben a jelentkező számára az adott tantárgyra vonatkozóan meghatározott követelmények teljesítését követően a középiskolai tanulmányok teljes befejezését megelőző első vagy második tanév május-júniusi vizsgaidőszakában első alkalommal letett érettségi vizsga, amelyre a 12. § (1) bekezdésében meghatározott idegen nyelvekből, továbbá informatikából kerülhet sor." Most már elhiszed?!

2016. máj. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
De osztályozóznia minden évben kell?
2016. máj. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Minden hátralévő évből. Egy tanévben is letudhatja az összeset, akár két nap alatt is.
2016. máj. 16. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!