Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire maradok ki az egyetem...

Mennyire maradok ki az egyetemi életből ha otthon lakok és nem albérletben vagy koleszban?

Figyelt kérdés
Ti hol laktok/laktatok egyetem alatt ?? Mennyiből jöttetek ki havonta?

2017. jan. 15. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Én is pont ezen gondolkozok, hogy otthonról betudnék járni egyetemre, de amiatt amit írtál én is koleszba akarok menni..


Ismerősnek nagyjából 30.000-40.000 a kollégium, s ez felé jön még a kaja és a tanfelszerelés (könyvek stb.) és persze gondolom azért költő pénz is kell, szóval havonta számolhatsz jó 75-100-el. Ismerős annyit kap, és ez még nem is olyan sok, inkább kevés.

2017. jan. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Attól is függ h milyen szakra mész és milyen egyetemen. Nálunk az aki nem akar kettessel bukdácsolni annak nem olyan az élete mint amit a tipikus egyetemeistakrol elképzelnek h hetente buli. Persze lehet szórakozni de pl nálunk nagyon nincsen erre idő, legalábbis annyira nincsen h szamitson is valamit h bejaros vagy koleszos
2017. jan. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Minek koltoznel barhova is, ha otthonrol is be tudsz jarni? Felesleges ezert elkolteni havonta minimum 80-100 ezer forintot, hogy ne maradj ki a lakotarsazas vagy a koli furdoszoba elmenybol :"). Egyetemre tanulni megy az ember, fejlodni. Az eloadasokat, konferenciakat, stb. meg nem igazan erdekli, hogy otthon jarsz-e be vagy mashonnan. Aki meg bulizgatni akar, az inkabb ne jojjon egyetemre. Nem arrol szol. Nem valami amerikai vigjatekba vagyunk a Kappa Delta lanykolikkal meg fiukolikkal.
2017. jan. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
95%
Lehet nem én vagyok a legjobb példa, mert nálunk nagyon kevesen vannak koleszosok, a legtöbben vagy otthonról járnak be, vagy albérletesek. Én pl. otthonról, de semmiről nem maradok le. Ha bulizni akarunk, akkor úgyis elmegyünk valahová, az meg, hogy utána ki hova megy aludni, huszadrangú. Én őszintén szólva nem szórnék ki több tízezer forintot az ablakon ezért, annak tudatában pedig végképp nem, hogy én speciel kifejezetten szeretek csendes környezetben tanulni. Ezt azért nem mindig olyan egyszerű kivitelezni albérletben vagy koleszban.
2017. jan. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
95%

Semennyire.

Ottonról is lehet valaki aktív tagja az évfolyamának, és általában otthon lakni nemcsak olcsóbb, hanem sokkal kényelmesebb is hosszú távon.

2017. jan. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
71%

Pár dolog.


1. A koli nem arról szól, hogy éjjel-nappal megy az ereszd el a hajam, jól beb4szik meg keféli a nőket sorban mindenki mint a f0s amcsi filmekben, a koli a közös zuhanyzóról és budiról, az egy szobában négyen alszunk és k5rvára nincs egy egyedül töltött pillanatod mert mindig van valaki abban a k5rva szobában feelingről, a hűtőből ellopott kajádról szól. Nem olyan f4sza ám, főleg az elején. Nyilván megszokod, de azzal legyél tisztában, hogy nem estétől reggelig tartó buliból áll. Mert szeretik sokan azt gondolni.


2. Ahhoz, hogy az évfolyamtársaiddal vagy akárkivel a koliból vagy a f4sz tudja kivel elmenjél bulizni, nem kell kolisnak lenned... Attól ugyanúgy járhatsz bulizni. Nem maradsz ki semmiből sem. Durva mi?


3. Ha csak ennyi okod van koliba menni és esetleg felvesznek téged miközben simán be tudnál járni, valaki mást akinek meg tényleg szüksége lenne a kolira meg nem vesznek fel, akkor szerinted mennyire fognak szépen nézni rád egy tízes skálán? Jó, ez a pont rád nem biztos hogy vonatkozik, viszont az első válaszolóra igen. Ha be tudsz járni, akkor légyszi ne jelentkezz koliba. Teljesen felesleges, és lehet hogy valakitől elveszed a helyet akinek szüksége lenne kolira csak azért mert te bulizgatni akarsz. És nem biztos, hogy az a valaki nagyon hálás lesz majd ezért.


De ha neked megéri azért fizetni feleslegesen 100 ezret havonta, hogy több emberrel osztozz egy szobán meg mindig legyen veled valaki a budiban mikor szarsz meg zuhanyzol, meg szar kaját egyél, meg alig gyere ki a pénzből... Ahelyett, hogy otthon normálisan kényelmesen ellennél... Akkor nyugodtan.

2017. jan. 15. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!