Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem sikerül az érettségi...

Ha nem sikerül az érettségi akkor mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés

Már utána néztem ennek a kérdésnek itt az oldalon de mindenhol azt írták hogy pótérettségi, meg hogy úgy is menni fog stb..De!

Ha esetleg nem sikerülne egyáltalán,pót érettségim sem, akkor mit tudok csinálni? van közép iskolai bizonyítványom és ennyi? Elkezdhetek szakmunkás iskolába járni, vagy csak okj-s képzésre?

és ha a csak okj marad, akkor az egyenrangú azzal, mintha eleve szakmunkás iskolában kezdtem volna a középiskolai tanulmányaimat?

a majdnem 4 év alatt majdnem minden tanártól megkérdeztem de senki nem mondott semmit.

válaszokat előre is köszi.



2017. jan. 20. 15:40
1 2
 1/15 anonim válasza:
82%
Akkor addig csinálod, míg meg nem lesz. Tavasszal és ősszel van, bármennyiszer megpróbálhatod.
2017. jan. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
én értem. De ha már megpróbáltam mondjuk 3x és nem akarok tovább próbálkozni vele, akkor mi van?
2017. jan. 20. 15:47
 3/15 anonim ***** válasza:
92%

Egyrészt tényleg félévente próbálkozhatsz, akár csak egy-egy tárgyanként félévente.

Az OKJ típusfüggő, egy részéhez nem kell érettségi, egy részéhez viszont igen.

Önmagában a 12 osztály kb. semmit nem ér, ha hiányzik az érettségi (legfeljebb annyit, hogyha X év múlva akarnád letenni, akkor nem kellene az osztályokat újra elvégezni, "csak" felkészülni.

2017. jan. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
53%

"és nem akarok tovább próbálkozni vele, akkor mi van?" - akkor nem lesz érettségid, és egy csomó helyen az ajtón sem engednek be, ezért sokmindenből kizárod magad!


Ugyan már! A nyelv kivételével a középszintű érettségik annyira egyszerűek, hogy ha akarsz, sem igen tudsz megbukni rajta! Ne parázz!

2017. jan. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Rendben köszi a biztatást rendes vagy tényleg :) . csak jó lenne tisztában lenni ezekkel a dolgokkal tényleg.


mert ha elkezdek egy villanyszerelő okj-t az gondolom nem egyenrangú azzal mintha egyből szakmunkás suliba mentem volna. meg alapból ha valaki megbukik érettségin valamiért és nem akar tovább próbálkozni, akkor nem tud semmi iskolát elvégezni csak okj-t? nemár hogy ilyen legyen az oktatási rendszer.

2017. jan. 20. 15:54
 6/15 anonim ***** válasza:
74%

pedig ilyen...

egy főiskolán/egyetemen sokszor ennyit kell megtanulni, így nyilván aki 5 középszintűt nem tud egyáltalán teljesíteni

sőt abból kettőt min 70 pontra, hogy bekerüljön egy 280-as ponthatárú( minimum ponthatár) szakra, azzal persze hogy nem foglalkoznak

az egyetemek se a két szép szemükért vesznek fel embereket

2017. jan. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ó hát itt egyetemről szó sincs. De amúgy tök jó hogy senki nem tudja hogy mi van ha nem jön össze az érettségi. Azon kívül hogy ujrapróbálom.se a tanárok, senki xd
2017. jan. 20. 20:13
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

de én nem értem mire gondolsz?

akkor nem lesz érettségid, az lesz

ha nem akarsz továbbtanulni akkor ez ennyiben nem gond

ha tovább akarsz és nincs érettségid max olyan okj-ra tudsz menni ahol nem feltétel az érettségi bizonyítvány

plusz van egy csomó állás ahová érettségid kell, hogy legyen hogy megpályázhasd(ill hogy egyáltalán foglalkozzanak veled)

ha nincs érettségid, se szakmád akkor viszont maradnak a legsz*rabb állások, sz*r fizetésért

de viszont akárhányszor újra lehet próbálni akármelyik tárgyat, akárhány éves is vagy

én nem tudom h milyen az a szakmunkás iskola, de ha te igen akkor biztos van valami honlap ahol le vannak írva a követelmények

ha van még kérdésed, akkor tedd fel konkrétan, így ennyit tudok segíteni

2017. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 dq ***** válasza:
91%

"De amúgy tök jó hogy senki nem tudja hogy mi van ha nem jön össze az érettségi."


Azért mert ez nem opció.

2017. jan. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
36%
"De amúgy tök jó hogy senki nem tudja hogy mi van ha nem jön össze az érettségi." -Dehogynem. Többen is leírták: nem lesz érettségid, tehát sehova nem jelentkezhetsz(akár az OKJ-k egy részénél, akár álláspályázatoknál), ahol feltétel az érettségi. Elmondhatod ugyan, hogy "12 osztályt" végeztél", de ez kb. semmivel sem jelent többet, mintha 8 osztályt végeztél volna (kivétel azt a lehetőséget, ha úgy döntesz, mégis összeszeded magad és leérettségizel, mert akkor közvetlenül jelentkezhetsz érettségi vizsgára, amikor akarsz.)
2017. jan. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!