Miért van ez velem?

Figyelt kérdés
Ugye vannak dolgok amit meg kell tanulni, eddig minden szép és jó meg is tanulom, megírom ötösre a dolgozatot, na de igen nem értem hogy ez miért van így és engem érdekelne, ez ellen mit tudok tenni?

2017. jan. 21. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Szóval az a bajod, hogy tanulsz és otos dolgozatot irsz?
2017. jan. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De nem értem, csak tudom.. Ez kb. olyan mitha folyékonyan beszélnél japánul, de nem tudnád mit mondasz..
2017. jan. 21. 19:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az a baj, hogy magolsz. Megpróbálod szóról szóra visszaadni a tananyagot, de közben nem keresed meg benne az összefüggéseket, ezért nem is érted, hogy mit tanulsz. Érdemes lenne a saját szavaiddal átfogalmazni az anyagot, mert így rá vagy kényszerítve, hogy gondolkodj, és ne csak mechanikusan szavakat memorizálj egymás után. Azt szokták mondani, hogy onnan tudod, hogy valamit tényleg megértettél, hogy képes vagy egy másik ember számára elmagyarázni az adott dolgot úgy, hogy ő is megértse. Hiszen nem egyformán gondolkodunk, és nem biztos, hogy a másik elsőre megérti, de ha te biztos tudással rendelkezel, akkor képes vagy többféle oldalról is megközelíteni a dolgot, és más logika alapján elmagyarázni.
2017. jan. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!