Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemről eltanácsolás csak...

Egyetemről eltanácsolás csak félévek végén van, vagy akár év közben is random (március, áprilisban)?

Figyelt kérdés

Kirúgnak, ha mondjuk 4 félév alatt nem teljesítesz 40 kreditet. Ha ez lenne a 4. félévem, és most a 4. félévben nem vennék fel annyi tárgyat, hogy egyáltalán meglehessen a 4. kredit (itt hagyom majd az egyetemet, de ennek a félévnek még az aktív jogviszonya kellene), akkor rögtön a tárgyfelvételi időszak miatt a TO eltanácsol, ha nincs elegendő kredit felvéve, ami egyáltalán a szükséges minimumhoz kell, vagy megvárják vele a nyarat?

Illetve ha felveszek annyi kreditet, amivel a 40 meglehetne, de nem járok be órákra, és mondjuk emiatt mondjuk a 4. héten már megbukok az adott tárgyakból, akkor a tanárok már márciusban beírják a jegyet, és azonnal akár ki is vágnak akkor?


2017. jan. 21. 19:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Minden félév végén van lezárás. Nem az a szabály, hogy vegyél fel annyi kreditet, hogy akár meg is lehessen a szükséges a 4. félév végére. Akkor nézik meg, amikorra a szabály szól. Ha 4. félév végére kell meglennie X kreditnek, ez a szabály, akkor 4, félév végén megnézik, hogy megvan-e. Előre nem mérlegelnek és főleg nem tanácsolnak el. Az, hogy megvan-e a lehetőséged megszerezni, az a te felelősséged, nem az övék.
2017. jan. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nekem 1 krediten múlott, hogy meglegyen az államihoz szükséges kreditmennyiség, és így kerültem át anno fizetősre. Vizsgaidőszak végén, lezárás után kaptam a tájékoztatást, hogy átsorolnak a következő félévtől. Előre nem mondtak semmit sem. Én nem vettem komolyan a TVSZ-t, és nem tudtam erről a szabályról, így nem is vettem fel a szükséges mennyiséget (nem vettem túl komolyan a sulit annak idején, ez persze már megváltozott, mióta agyilag is felnőttem :))).
2017. jan. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!