Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szeretnék majd az egyetemen...

Szeretnék majd az egyetemen tanítani, mivel tudnék kitűnni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg másodéves vagyok egy alapképzésen. Tervezem elvégezni a mestert is, majd utána doktorálni. A tanulás jól megy, mert szeretem, évfolyamelső is vagyok. Viszont ezt nagyon kevésnek érzem, sőt, lényegtelennek. Attól félek hogy nagy lesz a "verseny" és végül nem engem fognak felvenni tanítani. TDK lehetőség sajnos az alapképzés alatt nem lesz, azt mesterképzésen tervezem megcsinálni, ha még lehet. Ezen kívül van valami, amivel ki lehetne tűnni a "tömegből"?


Köszönöm szépen előre is, ha segít valaki! :)


2017. jan. 21. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van TDK mesteren is, de lehetsz kari demonstrátor, szakképviselő is. Én GTK-s vagyok, elég sok esettanulmányi versenyre lehet jelentkezni nálunk, de másfajta szakmai versenyek is vannak, nem tudom a Te szakodon milyen lehetőségek vannak. Publikálni is tudsz majd, kutatócsoporthoz is jelentkezhetsz.

Ami nem tanulmányi: Ha csatlakozol a HÖK-höz vagy valamilyen hallgatói szervezethez (nem fog eszembe jutni a nevük, de pl akik az Erasmus diákokért felelnek) az is jól tud kinézni, ha munkára jelentkezel. Ha van iskolaújság akkor menj oda szerkesztőnek/cikkírónak, ha van olyan bizottság ami a hátrányos helyzetű tanulókat segíti az is jó (itt jegyzeteket kell segíteni készíteni pl diszlexiásoknak, ha arra van igény, szóval nem kell túl durva dolgokra gondolni).

De minél több szakmai gyakorlat jól jön mire tanítani mennél, de az Erasmuson való részvétel is sokat segít, plusz sok tanárnak kell angolul vagy németül tanítani 1-2 órát, szóval a nyelvtudás se rossz, legalább 1 szakmai felsőfokú nyelvvizsga.

2017. jan. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

*1-2 tantárgyat tartanak angolul/németül

Ami még eszembe jutott hogy amúgy nagyon nem kell félni, nem szokott túlkínálat lenni a az egyetemi tanárokból. Nevesebb egyetemre kissé nehezebb bejutni, de a középkategóriában pályakezdőként is könnyebb. Pár év szakmai tapasztalattal tudsz feljebb menni az egyetemen belül és utána "elitebb" helyeken is oktathatsz. Amúgy is kevesebben mennek tovább mester, utána PhDra még kevesebben és akik végre nagy nehezen végeznek azok közül is vannak akik kutatni mennek és nem oktatni. Szóval ne vállald annyira túl magad, hogy végül ne bírd és a tanulás rovására menjen.

2017. jan. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ!


Az én szakomon elég kevés lehetőség van, de a felsoroltaknak utánanézek, az Erasmusos ötlet például nagyon érdekelne. :)


Publikálni mikortól lehet, és ehhez mennyire kell a tanárok támogatása? Ill. ha valaki esetleg blogot vezet és azon teszi közzé az írásait, az hülye ötlet?

2017. jan. 24. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Blogolhatsz ebben a témában, lehet plusz pont ha tanárnak jelentkezel már, hogy így próbálkozol tanítani, de az nem számít publikációnak. :) Mesteren szoktak publikálni jellemzően és mivel lektorált publikációnak kell lennie ezért a tanárnak vagy más szakembernek is ellenőriznie kell, de jellemzően egy tanár szokott segíteni. Ha más nem ha már kész van akkor tanácsol mit javíts, mi az ami szakmailag nem helyes stb, de ha kérsz tőlük segítséget a legtöbb tanár szívesen segít ha tud. Plusz szakmai lapban kell megjelentetni a publikációt.

Ha alapszakon vagy ez még nem sietős, de ha tanárnak készülsz PhD-t előtte meg kell csinálni és oda többnyire kérik hogy legyen valamilyen szakmai eredményed (publikáció, TDK, konferencia-előadás szokott számítani). Szóval ha van rá lehetőséged mesteren mindenképp publikálj, PhD jelentkezésnél lehet kelleni fog, de ha más nem a TDK-t próbáld meg, ITDK úgyis van minden szemeszterben plusz amit ott kutatsz szakdoga/diplomadoga alapja is lehet.

2017. jan. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!