Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért nincs az iskolákban...

Miért nincs az iskolákban szeretet óra?

Figyelt kérdés
Mostanában annyi 18 év alatti gyereket látok akiknek érzelmi intelligenciája 0, hogy azt rossz nézni. Az iskolában megtanulják, hogyan kell másodfokú egyenletet rendezni és verset elemezni, de miért nem tanítják meg hogyan kell igazából szeretni? A szomorú igazság, hogy sokan nem tudják.
2008. okt. 10. 19:48
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem a suliban kellene tanítani, vagy ha igen, bele kellene szőni minden tantárgyba. Ha jó tanáraid vannak, szereted őket, és ők is Téged. De a lelki egészség elsősorban a családtól függ.
2008. okt. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod akit otthon nem szeretnek, nem látja,hogyan szeretik egymást a szülei. Az sohasem tanul meg szeretni. Ezt tanóra keretében nem lehet oktatni.
2008. okt. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem például meghalt az apukám, ekkor mi a helyzet?
2008. okt. 10. 20:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Van azért valami: irodalom és biológia órákon is van (lehetne) erről szó. De a mai kor nem nagyon kedvez ennek... sajnos.
2008. okt. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is meghalt,de képes vagyok szeretni.Csak sokszor nem tudom kimutatni.

A szeretetet szerintem nem az iskolában kell megtanítani,hanem otthon.

2008. okt. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A szeretet,hozod magaddal. Kapod otthon, kapod az oviban iskolában stb. Nem lehet tanítani mint tananyagot.


attól,hogy apukád meghalt még képes lehetsz szeretni. Ennyire nem lehet a témát lesarkítani.

2008. okt. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A szeretet úgy születik, hogy kapjuk! Ha valaki otthon nem kapja meg annek nem lesz mit adnia! Az első 3 év az életben meghatározó! Ha ezalatt az idő alatt ölelést, elfogadást kapsz a szüleidtől vagy bárki mástól akkor benned lesz, ha nem akkor ezt nem lehet behozni!

Amit az iskolában szerintem tanítani kellene az a lelki egészségfejlesztés-hogy a nincsből is lehessen valamit kihozni legalább szikrányi empátiát.Attól már egy kicsit jobb emberek lehetnének. Vannak emberek akik ezt tanulják és lenne a dolguk, hogy ezt bevigyék az iskolákba, egészségtan órákon, de a helyzet az, hogy a tanárok annyira féltékenyen őrzik a helyeiket, hogy inkább átveszi az órát a kémia tanár-mégha fingja sincs is ahhoz amit tanítani kellene-szakfelügyelet meg ugye nincs-azt tanít amit akar a gyerek meg csak azt látja, hogy van egy potya órája. Csak később fogja érezni, hogy valamit nem tanítottak meg neki amire szüksége lenne, akkor pedig jó esetben pszichológushoz jár, rosszabb esetben veri a családját a gyereket is-Aztán kezdődik elölről a gyerekkel aki 3 éves múlt és nem kapott szeretet csak verést mert hogy kaphatna szeretetet ha az akitől várja maga sem kapott.

2008. okt. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Nem olvastam el a válaszokat,szal bocs ha ismétlek..

A szeretetet nem lehet megtanítani,úgy a h a csókot sem..Kevés ember,és sok-sok idő után tudja elmondani bárkire is(családon kívűl) h szereti.Manapság egyre népszerűbb h a 2 napja összeismerkedett emberek már "szeretik egymást"!És az 1 perce összeismerkedett barátnők már "láw-oznak"

Az előttem válaszolóéba olvastam bele egy kicst,és hozzáfűzöm:Én nem sok szeretet kapok itthon,mivel olyanok a körülmények(de ez mind1),mégis van egy barátnőm akivel 6 éve kitartunk egymás mellett jóban-rosszabn..És igentalán ő az egyetlen akire igazán azt tudom mondani h szeretem:))

Szal a szeretetet nem feltétlen otthon "tanulod"!

2008. okt. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mert a szeretetet nem lehet tanítani, az olyan, amit nem lehet belenevelni az emberbe. Minden ember képes a szeretetre - vagy adott esetben lenne - magának kell rájönnie, hogy hogyan is kell ezt csinálni
2008. okt. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%
Azért, mert az iskolák egyelőre nem buziképzők. Lehet még megérjük. Ha már tantárgy lesz a szeretet, akkor baj van...
2008. okt. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!