Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Ha megmondom az irodalomtanárn...

Ha megmondom az irodalomtanárnak hogy buddhista vagyok, akkor felment az alól hogy olvasnom kelljen a Bibliát?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, hogy ez bele fog zavarni a hitembe, amit csak nagynehezen találtam meg.

KÉRLEK SÜRGŐSEN SEGÍTSETEK!!!



2020. nov. 4. 07:52
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem írók többsége jól leírta, mint ókori irodalmi művel és nem, mint a kereszténység alapjával fogtok vele foglalkozni. Műfajok és azok tipikus jellemzői, költői képek, műveltségi kérdések ilyesmik várhatóak.
2020. nov. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az, hogy megismersz egy másik vallást, a látókörödet szélesíti. Vannak alapvető dolgok, amikkel tisztában kell lenni. A tanár is függetlenül a vallási nézeteitől adja át erről a tudást. Biztos, hogy van az irodalom tanárok közt is olyan, akinek a nézeteivel szembe megy, amiről szól, de itt nem is ez a lényeg. Nem hittanóra lesz.

Nekünk nem kellett belőle egy betűt se olvasni, viszont volt volt valami bibliatörténeti ismeretes óránk érettségi évében, és első óra révén sokan nem mentek be az órára... Abban volt egy hittérítő szellemiség, bár minden ateista meg stb. bement rá, csak az nem, aki inkább aludt helyette. :D

Nem fogtok olyan mélységekben elmerülni benne, hogy ártson. Engem kifejezetten érdekelnek más vallási szokások, jó belelátni az ilyenbe, hogy melyik kultúra mit hogy gondol, miben hisz. Te is így állj hozzá. Semmi bajod nem lesz tőle. :) Művészettörténet, történelem, irodalom, mind olyan, ami megoszthatja a közvéleményt. De az alaptanterv része, hogy legalább rendelkezzünk információkról az ilyenekről is.

2020. nov. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
20%

Biblia mióta kötelező olvasmány? Végzős vagyok de soha nem jött elő irodalom órán.

Hálistennek teszem hozzá..

2020. nov. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
83%
Illik ismerni a Bibliát, az általános műveltséghez hozzátartozik.
2020. nov. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!