Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Elakadtam,a szakmai számítás...

Elakadtam,a szakmai számítás záródolgozatomban,3 feladatot nem tudok megoldani,nem értem,hogyan kell?

Figyelt kérdés

1.,Számítsa ki egy db 16 szeletes mandulatorta engedményes árát,ha az eredeti ára 11520Ft és az engedmény 8,5%. A ft adatok egész számra a %-os adatokat egy tizedesjegyre kerekítse.

2.,végezze el a kijelölt %-os áremelést! A termékek áfa kulcsát a táblázat tartalmazza,annak megfelelően alakítsa ki az eladási árat! A mellékszámításban a Ft adatokat egy tizedes jegyre kerekítse! A fogyasztói árat az 5ft-os kerekítési szabályt figyelembe véve alakítsa!

Termék megnev.: Dobostorta,emelés előtti nettó eladási ár:540Ft/szelet,emelés mértéke%:9%,áfa:18%,emelés utáni nettó eladási ár:?,kerekítés nélküli bruttó eladási ár:?,eladási ár:?

3.,A cukrászatban ahol ön dolgozik a legtöbb gyümölcsöt és zöldséget nem tisztítva kapják,így gyakran kell a tisztítási veszteséggel számolnia.

A mellékszámításokban egy tizedes jegy pontossággal számoljon.

A mogyoró tisztításakor 12% a tisztítási veszteség keletkezik.

-Mennyi mogyoróbél lesz,12kg mogyoró tisztítása során?

Válaszokat nagyon köszönöm!



2021. ápr. 18. 16:17
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

1. nem tudsz kivonni 11520-ból 8,5%-át?

2. 540ft+18%+9%

3. 12kg-12%

Ha ezeket nem tudod kiszámolni, akkor nem figyeltél órán.

2021. ápr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!