Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Miért "V" a térfogat és miért...

Miért "V" a térfogat és miért "A" a henger felszínének a jele?

Figyelt kérdés
Valaki tudja, vagy linkelne nekem olyan oldalt ahol ez le van írva? De nem ilyen 1-2 szavas válaszok érdekelnének, mert kiselőadást kell belőle tartanom (matek :S). Vagy valami ami alapján el tudok indulni, mert semmit nem találtam arról hogy honnan ered.(?)
2011. ápr. 18. 14:31
 1/6 anonim ***** válasza:
11%
Sajnos erre összesen két szó a válasz, de akkor megtartom magamnak.
2011. ápr. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Csak beírod a keresőbe megfogalmazva. Egyébként nem csak a hengernek ez a jele, hanem mindennek, kicsit úgy tűnik, mintha olyan hitben lennél - már bocsi :D
2011. ápr. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Silber ***** válasza:
100%

A tudományban használatos kifejezések legnagyobb része a latin (és görög) nyelvből eredeztetendő, mivel ott fejlődött dinamikusan ez a téma. Lehet hogy latinul is így van, vagy szimplán csak onnan vette át az angol, de szerintem az A és a V angol szavakról kapták a nevüket.

A - area, terület (felszín)

V - volume, térfogat

2011. ápr. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is az area - terület, felszín és a volume - térfogat szavakból eredeztetném. A latin, mint holt nyelv ideálisnak tűnt eleinte a tudományok nemzetközi hivatalos nyelvének, de ma már legfőképpen az angolt használjuk. Ezért lehet, hogy angol rövidítéseket használunk. Persze lehet, hogy mégis latin eredetű szavak kezdőbetűi...
2011. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
25%
Biztos, hogy csak arról kell kiselőadást tartanod, hogy honnan jön 2 betű? Mert szerintem arról nem nagyon fog menni.
2011. ápr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hát ha beírtad volna a google-be h latin szótár ezt kapod. Térfogat = Volumen

Hosszúság= Longitudo

Terület= Area

2011. máj. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!