Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Mit nevezünk a matematikában...

Mit nevezünk a matematikában zérushelynek, illetve maximum és minimum helynek/értéknek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 19. 21:10
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy abban az esetben, ha az adott pontban a függvény első deriváltja is nulla meg a második is, akkor az inflexiós pont.
2011. jún. 24. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

„... és mit csinálsz a nem deriválható függvényekkel?”


Hogy mit csinálok? Hát nem deriválom őket. Szegény kis függvényecskéket csak sajnálni tudom, hogy nekik nem lehet saját deriváltjuk. Dehát ilyen az élet. Csak túlélik valahogy és gondolom értük is eljön majd egyszer a várva várt nagy integrál, ami minden valamire való függvény titkos álma, hogy egy kellőképpen eltökélt és határozott integrál karjaiba vesse magát..

2011. jún. 24. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

a megjegyzés lényege az lett volna, hogy ez a fajta deriváltos definíálása a minimum- ill. maximumhelynek nem csak hogy nem szemléletes, de nem is alkalmazható, csak speciális esetben.


Amit te írsz, az már csak a deriválható függvényekre vonatkozó tétel, de az nem a definíció, és nem is egyenértékű a definícióval.

2011. jún. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 igabcsy ***** válasza:

Hogy egy érdeklődő is legyen a sor végén.....

Azt hiszem az eredeti kérdésed lassan okafogyott. Egyrészt mert előttem már többen is megválaszolták, másrészt mert talán már túl vagy az érettségin.

Nos engem ez utóbbi érdekelne. Hogy sikerült??? :)

2011. jún. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
köszönöm kérdésed:) jól sikerült,simán ment minden!!! :)
2011. jún. 27. 11:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!