Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Irnátok nekem a légy jó...

Irnátok nekem a légy jó mindhaláligból nyilas misinek egy vád beszédet amikor sikasztásért vádolják?

Figyelt kérdés

2012. dec. 12. 17:33
 1/5 anonim ***** válasza:

A vád-beszéd az, ha valakit megvádolnak valamivel, a védőbeszéd az, ha valaki védekezik a vádak ellen, amelyek nem igazak.

Tehát úgy kell írnod, hogy Nyilas Misi próbálja megvédeni magát mondjuk az igazgatói tanács előtt, hogy ő nem követett el semmit, ugye így ?

Légyszi válaszolj, akkor tudok segíteni !

2012. dec. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az igazgató személyében kell egy vád beszédet és köszi a segítséget :)
2012. dec. 12. 18:03
 3/5 anonim ***** válasza:

Tisztelt Igazgató Úr !

Én nem tudom, hogy miért bántanak engem az emberek.

Nem csináltam semmi rosszat, én becsülettel megvettem az 1 forintért Pósalaky úrnak a lottót és megtettem rajta a számokat, amit ő kért.

A reskontót a zsebembe tettem, és nem tudom, nem emlékszem rá, hogy hol és mikor veszítettem el.

Arra emlékszem, hogy Törökéknél voltam vendégségben, akkor János úr elkérte tőlem, de arra már nem emlékszem, hogy visszaadta-e.

Aztán sok helyen jártam, Doroghyékhoz is mennem kellett Sanyikát tanítani.

János úr levelet is küldött Bella kisasszonynak, azt is át kellett adnom, meg az ő válaszát is megjegyezni,.

Iskolában is voltam, tanultam, több dolgom is volt közben.

Egyszer csak azt vettem észre, hogy már nincs meg a reskontó. Nem tudom, hol lehet. Pósalaky úrnak sem mertem megmondani, hogy nem találom sehol.

De amikor János úrral találkoztam később, és ő pénzt dugott a zsebembe, már biztos vagyok benne, hogy ő vehette el a lottót, és hogy a pénz a táskában lehetett, amit cipeltetett velem.

De nem én vettem fel a pénzt, és nem is akartam elfogadnia a 10 forintot, ezért dugta észrevétlenül a kabátomba.

Én jó vagyok, nem csinálok ilyesmit.

Én anyukámnak is megígértem, hogy jó leszek, jól viselkedem, nem hozok szégyent a szüleim fejére.

2012. dec. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszi szépen :D
2012. dec. 12. 18:28
 5/5 anonim ***** válasza:

Nos, akkor jól melléfogtam, mert már elküldtem éppen a védőbeszédet, de akkor az nem jó.

Nekilátok akkor annak, ami Neked kell.

Nyilas Mihály, lépj közelebb !

Hallgasd meg a vádakat, melyeket a nálam járt rendőrök és Viola kisasszony ellened felhoztak !Megmondtam neked, ha még egyszer az irodámba kell hívatnom téged, annak nem lesz jó vége.

Ez így is van. Most már az igazgató tanács előtt kell felelned, azokért a dolgokért, amelyeket elkövettél.

Tegnapelőtt a rendőrök azért kerestek itt a gimnáziumban, mert egy nyertes lottószelvényért valaki felvette a 120 forintos nyereményt.

Mint kiderült, a szelvény Pósalaky úr tulajdona, téged kért meg arra, hogy a számait megtedd a lottón.

Mit csináltál a reskontóval ? Elvesztetted, vagy ellopta valaki tőled ? Kinek adtad el, ha nem te vetted fel a nyereményt ? Török János vette meg tőled a szelvényt 10 forintért ? Válaszolj !

Mert a pénz nem került idáig elő.

Ha nem te voltál, akkor ki ?

Az öregurat, aki mindig jóságos volt hozzád, megkárosították. Ennek ki kell derülnie. Ki tette ?

Ha eladtad a lottót, mit vettél a pénzen, italt vásároltál rajta ?

Ilyen becstelen ember vagy, nem lehet benned megbízni?

Mindannyian azt gondoltuk, jóravaló, becsületes gyerek vagy. Ezért kerülhettél ebbe a híres gimnáziumba.

Eljátszottad a bizalmunkat, ha nem derül ki hamarosan, mi az igazság a reskontó körül, nem maradhatsz debreceni diák.

Most elmehetsz !

Küldd be a nagybátyádat ! Vele is beszélnivalónk van.

Remélem, másodszorra már eltaláltam, mit kell írni,, akkor szia, jó munkát !

2012. dec. 12. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!