Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Milyen fogalmazás bekezdést...

Milyen fogalmazás bekezdést lehet írni arra a témára, hogy a család fontossága, család nélkül az ember?

Figyelt kérdés
pls segítsetek...holnapra le kell adnom a fogalamazásomat és még csak elkezdeni sem tudom...semmi ihletem :(

2013. jan. 7. 10:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hányadikos lehetsz ? Egy kicsit komoly, "felnőttes" megfogalmazás: a család a társadalom sejtje, legkisebb egysége.

Tehát a család az országot alkotó emberek legkisebb csoportja, amely egy kis közösséget, egy egybefüggő egységet alkot.

Nagyon fontos formája mindennapi életünknek, ide születnek a gyerekek, itt nevelkednek, ebben a kis közösségben válnak felnőtté, s majd repülnek ki az életbe.

Őket szoktuk úgy hívni, hogy "vendégek a háznál". Megérkeznek, maradnak velünk egy ideig, majd elmennek, hogy a maguk útját járják tovább, hogy ők is családot alapítsanak.

A szűkebb család tagjai a szülők és a gyerekek.

A tágabb értelemben vett családhoz azonban hozzátartoznak a nagyszülők, dédszülők, a közeli és a távolabbi rokonok is.

Nagy ünnepek alkalmával, vagy örömteli események idején, mint az esküvő, vagy gyermek születése, keresztelő, és sajnos szomorú események idején is összejön általában a család.

Ez az összetartozást is szimbolizálja, jelképezi, hogy bármikor, bármiben számíthatnak egymásra, ha szükséges, a segítségre is.

Ez különösen fontos az idősek miatt, akik öreg korukra egyedül maradhatnak. Ilyenkor a családtagok összefogása nélkül nem is képzelhető el az ő ellátásuk,gondozásuk.

De amíg tevékenyek, s természetesen egészségesek a nagyszülők, ős is sokat segítenek a gyerekek nevelésében, az iskolai szünetek idején a felügyeletük vállalásában, hiszen a szülőknek dolgozniuk kell.

A legjobb nyarak is a nagyiéknál szoktak lenni.

Vannak azonban olyan gyerekek, akik nem nőhetnek fel családban.

A szülők nem tudják eltartani őket, vagy nem egy megfelelő színvonalon, így kerülnek állami gondozásba.

Sajnos nagyon elszomorító az ő helyzetük, soha nem ismerhetik meg esetleg a család féltő, óvó, gondoskodó szeretetét. Szerencsére sok gyermeket adnak ma már nevelőszülőkhöz, vagy örökbe, vagy nőhetnek fel SOS gyermekfalvakban, nagy családban.

Így életük jobbra fordulhat, megismerhetik az addig hiányzó anyai-apai szeretet, odafigyelést.

Az elmagányosodott , család nélkül élő ember helyzete a legszomorúbb. Akiknek nincs, aki gondjukat viselje, nem nyitja rájuk senki az ajtót.

S még szerencse, ha a szomszédok figyelnek rájuk, gondoskodnak róluk, ha betegek lesznek, vagy valamilyen probléma adódik.

Néhány gondolatot leírtam, saját szavaiddal fogalmazd meg azért, egészítsd ki azzal, ami eszedbe jut a témáról ! Jó?

2013. jan. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Hálás köszönet...ebből már össze tudok hozni valamit :) Gimnazista vagyok...3. osztály :)Mégegyszer köszönöm
2013. jan. 7. 18:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!