Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Balassi Bálint tételben...

Balassi Bálint tételben érettségire ki tud seg íteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A tételem címe Balassi Bálint - Hármas számszimbolika balassi költészetébe. Tehát nem az életéről, a reneszánszról kel beszélnem, hanem ahogy a címében is írja a hármas számmszimbolikáról. Google-t használtam, de a neten lévő tételekben a hármas számszimboliáról kb 5 sor van. Köszönöm annak aki segít, én addig cisnálom a többi 19 tételt :D


a kérdés azért ilyen, mert a segítség szót nem lehet használni....



2013. jún. 13. 12:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Hát, ez nagyon vacak tétel.
2013. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
amit összehoztam belőle, vagy maga a téma? :O :O
2013. jún. 13. 15:52
 13/16 anonim ***** válasza:
Az elrendezése. A végével kellene kezdeni, tehát általánosságban Balassi jelentőségéről, aztán a Balassa-kódex és a hármas szimbolika (ezt nagyon kihangsúlyozva!), utána pedig költészetének jellemzői: témák, versforma, egy-két vers kielemlése. Életrajz pedig ebbe beleszőve, magyarán: ha a vitézi költészetről esik szó, akkor szólj a katonáskodásáról, ha pedig a szerelmes versekről, akkor a szerelmeiről, és így tovább. Így lesz ötös. Nálam ez a tétel mondjuk hármas.
2013. jún. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
szuper. Na bele húzok. köszönöm ezt is.
2013. jún. 13. 16:08
 15/16 anonim ***** válasza:

Én így kezdeném, és utána jöhet a számmisztika:


A reformáció korában hivatalossá vált a magyar nyelv használata. A latin nyelv megszűnt, mint népnyelv.

Ezzel a magyar szépirodalom kibontakozása megkezdődött.

A magyar irodalmi nyelv úttörői Sylvester János, Bornemissza Péter, Heltai Gáspár és Balassi Bálint voltak.

A XVI. sz. második felében felgyorsul az irodalom világiasodása, a lírában a szerelmi téma kerül a középpontba. Ennek legismertebb művelője volt Balassi Bálint.


Ő volt az első magyar nyelven író európai rangú költő. Katonáskodás mellett verset ír. Költészetére jellemző a hazaszeretet, vallásosság, felfokozott életszeretet és boldogságvágy.

Balassi Bálint szakított az alkalmi versszerzéssel, elszakadt a dallamtól, ő a magyar nyelvű szövegvers megalapítója.

Ő az invencióköltészet meghonosítója is.

Invenció: lelemény, ötlet, találékonyság


[link]

2013. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
ill. a számszimbolika :)))
2013. jún. 15. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!