Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Excel:Melyik függvénnyel...

Orsi167 kérdése:

Excel:Melyik függvénnyel csináljam és mit írjak be?

Figyelt kérdés

Lakhely | Ledolgozott óra | Fizetés

Budapest | 100 | ?

Eger | 310 | ?


az egri órabér: 980

a budapesti órabér: 1200



2013. nov. 23. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy HA függvénnyel. Használatát lásd excelben.
2013. nov. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány város van. Ha csak ez a kettő, tényleg a HA a legegyszerűbb.
2013. nov. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
ez a kettő van, de logikai vizsgálatnak mit írjak be?
2013. nov. 23. 18:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Ehhez szerintem nem kell függvény. Tegyük fel, hogy a Lakhely az A1-ben van, a Ledolgozott óra az A2-ben, a Fizetés az A3-ban.

A "egri órabér" felirat az A5-ösben, az értéke a B5-ösben. A "budapesti órabér" felirat az A6-osban, az érték a B6-osban.

Ez úgy számolod ki, hogy belépsz a az A2-es cellába, majd beírod, hogy =(B2*B6) -> ez a budapesti; az egrit pedig =(B3*B6) és kész is. :)

2013. nov. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ehhez szerintem nem kell függvény. Tegyük fel, hogy a Lakhely az A1-ben van, a Ledolgozott óra az A2-ben, a Fizetés az A3-ban.

A "egri órabér" felirat az A5-ösben, az értéke a B5-ösben. A "budapesti órabér" felirat az A6-osban, az érték a B6-osban.

Ezt úgy számolod ki, hogy belépsz a az C2-es cellába, majd beírod, hogy =(B2*B6) -> ez a budapesti; az egrit pedig =(B3*B5) és kész is. :)

2013. nov. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak az elsőnél kicsit belekavarodtam, de a második a helyes. :)
2013. nov. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Most szerintem sikerült téged teljesen összezavarnom, de még magamat is. Megoldani valamivel könnyebb, mint elmagyarázni. :)


Ehhez szerintem nem kell függvény. Tegyük fel, hogy a Lakhely az A1-ben van, a Ledolgozott óra az B1-ben, a Fizetés az C1-ben.

A "egri órabér" felirat az A5-ösben, az értéke a B5-ösben. A "budapesti órabér" felirat az A6-osban, az érték a B6-osban.

Ezt úgy számolod ki, hogy belépsz a az C2-es cellába, majd beírod, hogy =(B2*B6) -> ez a budapesti; az egrit pedig(C3-as cellába) =(B3*B5) és kész is. :)

2013. nov. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

igen... ez így egyszerű lenne, de még utána van még vagy 30 ember... és nem egyenként kéne...

(csak nem az egész feladatot írtam le.. :S)

2013. nov. 24. 18:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor ugord át az előző válaszoló beírásait, és térj vissza az eredetihez. Pl. =HA(A2="Budapest";1200;980)

Tegyük hozzá, hogy csúnya dolog így diszkriminálni az egrieket egyenlő munkáért!

2013. nov. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(semmi sértő szándék nem volta feladat megfogalmazásában... a gyakorlás volt a lényege)

2013. dec. 23. 00:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!