Orsi167 kérdése:

Excel:Melyik függvénnyel csináljam és mit írjak be?


Lakhely | Ledolgozott óra | Fizetés

Budapest | 100 | ?

Eger | 310 | ?


az egri órabér: 980

a budapesti órabér: 1200



2013. nov. 23. 18:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy HA függvénnyel. Használatát lásd excelben.
2013. nov. 23. 18:25
 2/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hány város van. Ha csak ez a kettő, tényleg a HA a legegyszerűbb.
2013. nov. 23. 18:26
 3/10 A kérdező kommentje:
ez a kettő van, de logikai vizsgálatnak mit írjak be?
2013. nov. 23. 18:29
 4/10 anonim ***** válasza:

Ehhez szerintem nem kell függvény. Tegyük fel, hogy a Lakhely az A1-ben van, a Ledolgozott óra az A2-ben, a Fizetés az A3-ban.

A "egri órabér" felirat az A5-ösben, az értéke a B5-ösben. A "budapesti órabér" felirat az A6-osban, az érték a B6-osban.

Ez úgy számolod ki, hogy belépsz a az A2-es cellába, majd beírod, hogy =(B2*B6) -> ez a budapesti; az egrit pedig =(B3*B6) és kész is. :)

2013. nov. 23. 18:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Ehhez szerintem nem kell függvény. Tegyük fel, hogy a Lakhely az A1-ben van, a Ledolgozott óra az A2-ben, a Fizetés az A3-ban.

A "egri órabér" felirat az A5-ösben, az értéke a B5-ösben. A "budapesti órabér" felirat az A6-osban, az érték a B6-osban.

Ezt úgy számolod ki, hogy belépsz a az C2-es cellába, majd beírod, hogy =(B2*B6) -> ez a budapesti; az egrit pedig =(B3*B5) és kész is. :)

2013. nov. 23. 18:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Bocsi, csak az elsőnél kicsit belekavarodtam, de a második a helyes. :)
2013. nov. 23. 18:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Most szerintem sikerült téged teljesen összezavarnom, de még magamat is. Megoldani valamivel könnyebb, mint elmagyarázni. :)


Ehhez szerintem nem kell függvény. Tegyük fel, hogy a Lakhely az A1-ben van, a Ledolgozott óra az B1-ben, a Fizetés az C1-ben.

A "egri órabér" felirat az A5-ösben, az értéke a B5-ösben. A "budapesti órabér" felirat az A6-osban, az érték a B6-osban.

Ezt úgy számolod ki, hogy belépsz a az C2-es cellába, majd beírod, hogy =(B2*B6) -> ez a budapesti; az egrit pedig(C3-as cellába) =(B3*B5) és kész is. :)

2013. nov. 23. 18:56
 8/10 A kérdező kommentje:

igen... ez így egyszerű lenne, de még utána van még vagy 30 ember... és nem egyenként kéne...

(csak nem az egész feladatot írtam le.. :S)

2013. nov. 24. 18:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Akkor ugord át az előző válaszoló beírásait, és térj vissza az eredetihez. Pl. =HA(A2="Budapest";1200;980)

Tegyük hozzá, hogy csúnya dolog így diszkriminálni az egrieket egyenlő munkáért!

2013. nov. 24. 19:42
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

(semmi sértő szándék nem volta feladat megfogalmazásában... a gyakorlás volt a lényege)

2013. dec. 23. 00:01