Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » A geogebrán megtalálható...

A geogebrán megtalálható valahogy a függvények jellemzése?

Figyelt kérdés
A matematika házi feladataink megoldásához használhatjuk a geogebra nevű oldalt. A különböző függvényeket már szerencsére egészen jól tudom ábrázolni, de azt még mindig nem tudom, hogy hogyan és hol találhatom meg a függvények jellemzését (pl.: tengelymetszetek, a fügvény minimuma, maximuma, paritása, stb...), vagy hogy egyáltalán van-e ilyen funkció a geogebrán.

2019. febr. 4. 18:44
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem tudom, de ha már a függvényt tudod ábrázolni, akkor abból le lehet mindent olvasni.

A szélsőértéket le tudod kérdezni a minimum(függvény) és maximum(függvény) paranccsal.

2019. febr. 4. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
74%

Elkezdtem neked válaszul egy GeoGebra oldalt:

[link]

Ha lesz még kérdésed ezzel kapcsolatban, majd itt találod rá a választ.

2019. febr. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%
Végre megtanulják ÉRTELMESEN használni az új technikát!
2019. febr. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
40%

4-nek: Ezzel nem új technikát tanulnak, csak tovább butulnak. Egy egyszerű függvényelemzés-jellemzés szintű példa nem követel meg semmi egyebet mint egy papírt és egy ceruzát, ill. a megfelelő elméleti tudást.


Az, hogy számítógépes alkalmazások legyenek bevonva, ahhoz legalább a nemlineáris algebrai egyenletek numerikus módszereinek kéne előjönnie, mert ott lehetne algoritmusokat programozni és numerikusan konvergenciát vizsgálni.

A differenciálegyenletek numerikus módszereiről már nem is beszélek. Pedig a számítógépes programozásnak, a számítógép használatának ott van igazán létjogosultsága.


Hogy elemi függvények plottolgatásával szórakoznak, az csak holmi bohóckodás, látszik is, milyen alacsony szintű a középiskolai oktatás...

2019. febr. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
72%

Ennyi erővel minek számológépet használni, ha fejben is milyen jól lehet számolni (meg logarléccel, ugye...).

Nyilván, mint minden esetben, az alapok elsajátításával kell kezdeni. Példának okáért, hiába akrsz te a GeoGebrával integrált számoltatni, ha még a függvény bevitele is nehézséget okoz. Hasonló módon, a függvényjellemzők kiszámoltatását is csak az alapvető függvények segítségével lehet elsajátítani (mert azon tudja ellenőrizni, hogy jót és jól írt-e be).

Egyébként meg le kellene már állnod ezzel a hozzáállással... Azért, mert neked jól ment a matek, szeretted is, és ezen a vonalon tanultál tovább, nem kéne mindenkitől ugyanezt elvárni...

Ja, meg azzal is, hogy alaptalanul vádaskodsz...

2019. febr. 4. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
49%

5-ös, látom te mindig belémkötsz, ez a hobbid.


"Nyilván, mint minden esetben, az alapok elsajátításával kell kezdeni."


Persze, de én pont arra mutattam rá, mi lesz akkor, ha már valaki az alapokat is a számítógéppel akarja megoldani, pláne úgy, hogy még az adott felhasználói környezetben is járatlan.


"Hasonló módon, a függvényjellemzők kiszámoltatását is csak az alapvető függvények segítségével lehet elsajátítani (mert azon tudja ellenőrizni, hogy jót és jól írt-e be)."


Jó, de ha az alapokat is ezzel a geogebraval csinálja, akkor mihez viszonyítson?

2019. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
54%

"5-ös, látom te mindig belémkötsz, ez a hobbid."


Nem, nem ez a hobbim... Csupán csak sérti az igazságérzetemet, amikor az arrogáns autista kretén osztja az észt, és mindenkinél mindent jobban tud, és ezt nem tudom szó nélkül hagyni...

Ez van. Kiérdemelted...


"Persze, de én pont arra mutattam rá, mi lesz akkor, ha már valaki az alapokat is a számítógéppel akarja megoldani, pláne úgy, hogy még az adott felhasználói környezetben is járatlan."


Én meg arra mutattam rá, hogy ha nem érdekli ez az egész, akkor miért is kellene erőltetni? Jellemzően úgyis csak az a lényeg, hogy "kész legyen a lecke", sőt, sok helyen még az se (egyszerűen sok tanár nem mutat arra hajlandóságot, hogy a lecke példáit megbeszéljék...). Ha ebben az irányban akar továbbmenni, úgyis megtanulja. Ha az életben nem fogja újra használni, akkor meg nem.


"Jó, de ha az alapokat is ezzel a geogebraval csinálja, akkor mihez viszonyítson?"


És az miből derült ki, hogy így akarná csinálni? És, ha így is van; neked nem mindegy? ...


Egyébként pedig úgy látom, hogy a választ hiába várom...


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__hazif..

2019. febr. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, annak ellenére, hogy nem sokat segítettek.

A mai átlagos középiskolai oktatás színvonala Magyarországon tényleg nem kiemelkedő, bár úgy érzem az én gimnáziumom messze nem a legrosszabb, sőt...

Egyébként nem egy lineáris függvény jellemzése érdekelne, és nem is azért, hogy agyatlanul leirkáljam az adatokat a házi feladatom megoldásaként, hanem hogy vissza tudjam ellenőrizni magam. A geogebrát nem a fejünk helyett, hanem segédeszközként használhatjuk.

Azért tettem fel a kérdést, hogy ha esetleg valakinek van tudomása az oldal egy sokkal több lehetőséget rejtő felhasználási módjáról, akkor mondjuk ezt megoszthatná az másokkal is. Úgy látom nem tévedt ide egyetlen ilyen személy sem, legnagyobb sajnálatomra. Sajnos ez már nem mondható el azokról, akiknek eszük ágában sincs segíteni, csak a mai butuló fiatalságról való roppant kedves véleményüket óhajtják kifejezni.

Szerintem amúgy a geogebra egy kivételesen értelmes kihasználása a technológiának, és nem butít tovább senkit, ha érdekel valakit egy 15 éves véleménye.

2019. febr. 5. 18:32
 9/31 anonim ***** válasza:

"Úgy látom nem tévedt ide egyetlen ilyen személy sem"

#2 -es válaszoló vagyok. Nem érdemben válaszoltam?

2019. febr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
29%
A geogebra tudása nem nagy, csak mutatóba van. Komolyabb feladatokhoz javaslom, szimbolikus matematikai programcsomagokat használj, mint pl. a Maxima.
2019. febr. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!