Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Valaki segítene a matek házimba?

Valaki segítene a matek házimba?

Figyelt kérdés

Már megpróbáltam minden hogy megoldani a feladatot de nagyon nagy számok jöttek ki.

Egy 8cm sugarú körben adott egy 9,6 cm hosszú húr. Mekkora annak a körnek a sugara amelyik koncentrikus az adott körrel és érinti az adott húrt?



2019. febr. 3. 11:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
6.4cm
2019. febr. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Ha összekötöd a kör középpontját a húr végpontjaival, akkor egy egyenlő szárú háromszöget kapsz, melynek szárai 6 cm hosszúak, az alapjának hossza pedig 9,6 cm. Ennek a háromszögnek az alaphoz tartozó magasságát kell kiszámolni, és ez fog megegyezni a koncentrikus kör sugarával.
2019. febr. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Jó az 1-es válasz, ránézésre látszik a Pitagorasz tétel. Nem tudom, a 2-es miért trollkodott ide.
2019. febr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Miért is „trollkodtam”? ...
2019. febr. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Látszik ránézésre, hogy a válaszod nem idevaló.
2019. febr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Akkor legyél kedves felvilágosítani, hogy miért is nem... Mert azzal tényleg előrébb vagyunk, hogy azért nem jó a válaszom, mert nem jó...
2019. febr. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem azt mondtam hogy nem jó, hanem azt, hogy ránézésre lehet látni a derékszögű háromszöget. Ehhez nem kell még egyenlőszárú háromszög sem.


Ennyi erővel megoldhatnád koordinátageometriával is, a diszkr=0 feltételből, hogy jól túlbonyolítsd.

2019. febr. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Nem azt mondtam hogy nem jó, hanem azt, hogy ránézésre lehet látni a derékszögű háromszöget. Ehhez nem kell még egyenlőszárú háromszög sem."


Komolyan nem tudlak követni... Ha nem magasszintű matematikával vezetek le egy feladatot, az a bajod. Ha meg igen (és kis túlzással most ez van, ahogyan elővezetted), akkor meg az...

Ebből egyenesen következik, hogy teljesen mindegy, hogy én mit csinálok, te akkor is be fogsz nekem szólni (a tipikus "van rajta sapka, nincs rajta sapka"-szindróma).

Ha pedig akkora tótumfaktum vagy, mint amennyire te beállítod magad, akkor rá kellett volna jönnöd, hogy az egyenlő szárú háromszöges megközelítés nem azért kellett, hogy a derékszögű háromszöget megtaláljuk, hanem azért, hogy az átfogó mellett az egyik befogó hossza is kiderüljön, ugyanis anélkül bajosan lehetne felírni a Pitagorasz-tételt. Persze, máshogyan is rá lehet jönni, hogy az ismert befogó hossza a húrnak pont a fele, de talán az egyenlő szárú háromszögből jobban látszik. Sőt, amikor majd körszelet területét számolják, akkor kelleni fog az egyenlő szárú háromszög a körön belül, így nem baj, ha látja ezt a megközelítést is.

Nem mellesleg, több, mint valósznínű, hogy órán is így vették... Dehát a tanárok is csak trollkodni járnak be az iskolába, ugye...

2019. febr. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem kell hozzá egyenlőszárú háromszög, csak ismételni tudom. Sőt szimmetriaokok miatt elég két félkört tekinteni. És a körszelet területképleteinek a levezetése során is elegendő ennyi.
2019. febr. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"Nem kell hozzá egyenlőszárú háromszög, csak ismételni tudom."


És emiatt, aki azzal oldja meg, az csak troll lehet, igaz? ...


"Sőt szimmetriaokok miatt elég két félkört tekinteni. És a körszelet területképleteinek a levezetése során is elegendő ennyi."


Igen, erre írtam azt, hogy máshogyan is meg lehet közelíteni a problémát (és érdekes módon, én nem oltottalak le téged, hogy miért nem úgy csináltad, ahogyan én... ja, te sehogy nem csináltad...). Viszont azt is leírtam, hogy sokkal szemléletesebb; azt szokták tudni, hogy az egyenlő szárú háromszög alapját a magaságvonal felezi, ebből már könnyen lehet látni, hogy a középpontból induló merőleges egyben felezi is a húrt.

Arról nem is beszélve, hogy ez az általános tanítási mód (pont amiatt, amit leírtam); nyugodtan kérdezd meg akármelyik matektanárt. Nyilván én csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani, az meg neked nem mérvadó.

2019. febr. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!