Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolások, egyetemisták!...

Főiskolások, egyetemisták! Nehéz volt albérletet találni?

Figyelt kérdés

Lassan kiderül, hogy felvettek e a fősuliba ahova szeretnék menni. Pontszámításom alapján igen.

Vidékről mennék Pestre.

Tehát aki szintén távol az otthonától jár(t) suliba, és albérletbe ment, nehéz volt találni normális , elfogadható albérletet?

Elkezdtem keresgélni, vagyis csak nézelődöm, de gondolom a jó albérleteket hamar "elviszik" az orrom elől.

Ezért lennék kiváncsi hol érdemes nézelődnöm?

Ja és mindenképp albérletbe megyek!

Köszönöm!


2010. júl. 16. 20:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez engem is nagyon érdekelne, én is ebben a cipőben járok!:)
2010. júl. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor már ketten vagyunk :)
2010. júl. 16. 20:27
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Hárman... :D
2010. júl. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
43%
Négyen :)
2010. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hehe. Akkor majd csak valaki erre talál aki tud is választ adni :)
2010. júl. 16. 20:48
 6/12 anonim ***** válasza:
68%

Én bp-i vagyok és innen járok Pécsre suliba és albérletbe, de nem volt nehéz találni szóval itt sem lesz.:)

Meg itt van egy albérlet, és az sem baj, ha kicsit messzebb van a sulitól, mert közlekedéssel mindent hamar el lehet érni.

2010. júl. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Én tavaly voltam ilyen helyzetben, jó, nem annyira vidékről jártam be, de 4-5 órát utaztam volna és nem biztos, hogy lett volna csatlakozásom.

Egy barátnőmmel már akkor megbeszéltük, hogy közösen keresünk albérletet, olyan helyen, ami neki is és nekem is arányosan jó helyen van.

Az I. kerületben találtunk egy szobás garzon lakást, de rezsivel együtt kettenn 80 ezer forintot fizettünk, szóval én mostmár ott hagytam és már megvan a helyem a sulimhoz sétálva nagyon maximum 30 percre lévő saját szobám!

Figyeljetek arra is, hogy kivel költöztök össze, főleg ha egy szoba van csak, mert az én lakótársam (egy középsuliba jártunk, de annyira közeli barátnők nem voltunk) általában mindig hajnali 2-ig égette a villanyt és tanult (minden nap!), nem hallgathattam zenét, csak fülhallgatóval, de úgy is néha rám szólt, hogy kicsit halkabbra vegyem. Jobb ha olyasvalakivel költöztök össze először, akit viszonylag jobban ismertek. A belvárosban és Budán igen drágák az albérletek, de én eldöntöttem, hogy csak külön szobába vagyok hajlandó menni (ami most meg is valósul, hiszen a tesóm levelezős csoporttársa háromszobás lakásban lakik és rezsivel együtt 30-at fogunk fizetni)

Mérlegeljetek nagyon sokat, vagy próbálhattok olyan embereket keresni, akik a csoporttársatok lesz :)

Remélem segítettem.

19L

2010. júl. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én tavaly augusztusban kezdtem nézelődni, és még a gólyatábor idején (ami belenyúlt szeptemberbe) sem volt hol laknom. Időben kell elkezdeni, az biztos.

Viszont én alacsonyabb áron szerettem volna albérletet, ezért tartott nagyon sokáig, mert a normál/átlagos ár olyan 25-30 ezer plusz rezsi (azaz 40-50ezer havonta), amit én nem tudtam volna kifizetni. Persze vannak olcsóbb kínálatok, de azok vagy nagyon picik, sötétek, vagy a VIII.kerület nem éppen szimpatikus helyén vannak, vagy másfél órára a belvárostól stb stb.

Ha van valamilyen ismerős, rokon, barát stb. akinek van kiadó lakása, vagy ismer olyat, aki kiadná az övét, akkor egyrészt lehet, hogy alacsonyabb áron adja oda, nem kellene még kauciót sem fizetni (2 havi bér azért húzós ám egy összegben...), másrészt tudod, kiféle-miféle a főbérlő. Könnyebb találni lakást, ha többen vagytok, és több szobásat vesztek ki, talán úgy olcsóbban jöhet ki a dolog. Vagy ha csak egy szobát béreltek (bár nagyon meg kell válogatni, kinél), de ez utóbbi gyakran nem olcsóbb alternatíva.

Rengeteg hirdető oldal van, én elsősorban az albérlet.hu-t használtam, de a google is használhatóakat dob ki. Mindenféleképpen meg kell nézni a lakást a bérlés előtt, lehetőleg felnőttel, mert ők jobban értenek hozzá, plusz tisztázni a feltételeket, apróságokat.

Sok sikert ;)

2010. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek!

Ez már azért ad egy elindulási segítséget! :)

2010. júl. 16. 21:07
 10/12 anonim ***** válasza:

Ajánlom kezd itt:

[link]

2010. júl. 17. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!