Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Főiskolások, egyetemisták!...

Főiskolások, egyetemisták! Nehéz volt albérletet találni?

Figyelt kérdés

Lassan kiderül, hogy felvettek e a fősuliba ahova szeretnék menni. Pontszámításom alapján igen.

Vidékről mennék Pestre.

Tehát aki szintén távol az otthonától jár(t) suliba, és albérletbe ment, nehéz volt találni normális , elfogadható albérletet?

Elkezdtem keresgélni, vagyis csak nézelődöm, de gondolom a jó albérleteket hamar "elviszik" az orrom elől.

Ezért lennék kiváncsi hol érdemes nézelődnöm?

Ja és mindenképp albérletbe megyek!

Köszönöm!


2010. júl. 16. 20:19
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én tavaly voltam ugyanígy. Zalaegerszegről mentem Pestre. Kollégiumot szerettem volna, de csak későn, augusztus közepére derült ki, hogy nem kapok, így aug. 20 körül álltunk neki a neten albérleteket nézegetni. Nem tudom már milyen címeken, de sok ilyen honlap van, nagy a kínálat, mi is sok címet, telefonszámot kiírtunk és felhívtuk őket, pedig mondom már augusztus vége volt. Kiderült, hogy 2 osztálytérsam is hasonló cipőben jár, így hárman kerestünk egy 2 szobás lakást. Találtunk is, nagyon jó helyen, központban, közel van a suli, vasútállomás, gyalog be lehet járni a Blahát, Deák teret, Duna-partot, Kossuth-teret, klassz környék....

Fejenként kb havi 20 ezret fizetünk rezsivel együtt, 2 szobás, elég nagy lakás, jó állapotban, felújított, nincs vele baj.

Augusztus 25-én mentünk fel Pestre, megnéztünk 5 lakást és úgy döntöttünk emelett, de a másikak sem voltak rosszak.

Szóval nekünk nem volt nehéz találni. Csak persze sokkal drágább mint a kollégium, de ez a fejenként 20 ezer ez mindenki szerint nagyon olcsó egy ekkora lakáshoz képest Pesten...


Sok sikert!

2010. júl. 18. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
én Miskolcról tudok nyilatkozni, hogy ott nagyon nehéz normális albérletet találni ... az árak az egekbe szöknek, vigyázni kell, van mikor 60nm-es lakást, 2en lehet bérelni fejenként pl 25 ezer ft-ért, de van olyan hely, ami csótányos, és 5en-6an vannak egy ugyanakkora házban, szintén 25 ezer egy főre... ott spec nagyon szét kell nézni, avas III. üteme többnyire csótányos! (annak írom aki esetleg a Miskolci Egyetemre menne :))
2010. júl. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!