Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik egyetem a jobb? (Gépész...

Melyik egyetem a jobb? (Gépészmérnök)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Idén érettségizem, és még nem tudom, hogy mivel szeretnék továbbtanulni. Most éppen a gépészmérnök szakot nézegettem, és az lenne a kérdésem, hogy melyik egyetemet ajánlanátok?

1. BME, 2. OE, 3. Pannon, 4. PTE


Ha bővebben kifejtitek a véleményeteket valamelyikről, azt megköszönném. De az is elég, ha egy sorrendet írtok. :)



2021. dec. 3. 17:34
 1/5 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki a saját portékáját fogja ajánlgatni vagy védelmezni, de ismereteim szerint BME és ME a két legjobb. Az ÓE-t is meg merném kockáztatni, nagyon nagy múltú intézmény és Pesten sok a gyakornoki hely. A többi vidékit csak duális képzésben vállalnám be német cég mellett (Audi, Mercedes, BMW stb.).
2021. dec. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is a BME-ről és a Miskolciról hallottam jókat. Amúgy én BME-GPK-s vagyok, ha érdekelne valami
2021. dec. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vodafonelive ***** válasza:
100%

Szerintem nézd meg az adott egyetemeken mi a tantárgyi tematika, nézd meg, hogy milyen szakirányok/specializációk vannak amire menni fogsz. Ez persze az egyetemi évek alatt el fog dőlni de például Pécsett (én itt végeztem BSc-t) csak 2 szakirány van ami teljesen eltérő, most már gép- és folyamattervező, épületgépész szakirányok vannak.

A BME-n például rengeteg irányba el tudsz menni de azt sajnos tudom, hogy ott pont az épületgépész szakirány a leginkább alulértékeltebb.

Még van időd, menj el nyílt napokra, minél többre, kérdezz sokat.

2021. dec. 4. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!


A helyedben a budapesti duó közül választanék.

Én OE-s vagyok, ahogy az első írta az igaz is, tudom ajánlani:D

Viszont az a tapasztalat, hogy aki az első 2-3 félévben a BME-ről kiesik, az általában nálunk köt ki.

Fogalmam sincs mennyire nehéz a BME, bár mondják hogy az elmélet nagyon ki van ott hegyezve, illetve tényleg sok prof megy a buktatásra.

Ha most kéne felvételiznem és mondjuk meglenne a pontom a BME-re, akkor is az OE-t választanám.

(1 pont híján nem lettem BME-s végül)

Itt is van persze lehetetlen (-nek tűnő) tárgy, de mindent összevetve ha érdekel a mérnöki hivatás nem találsz jobbat.

Az OE bebizonyította az elmúlt 3 félévben hogy tud igen kemény is lenni, ne tévesszen meg hogy gyengébbnek mondják a Műegyetemnél.. nem gyengébb csak más, és legalább ugyanannyira nehéz

Valóban gyakorlatias a képzés, ha a covid nem húzza keresztbe..


Remélem tudtam segíteni!😌

2021. dec. 6. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hallottam a Kecskeméti gamf is nagyon jó.
2021. dec. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!