Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az előzetes tárgyfelvétel mit...

Az előzetes tárgyfelvétel mit jelent?

Figyelt kérdés
Most volt nálunk és sok mindenről lematadtam, amire szerettem volna jelentkezni. Ez azt jelenti, hogy már végképp nincs esélyem vagy később még lehet hogy bejutok?
2021. dec. 14. 10:58
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

Vannak olyan tárgyak amelyek felvételéhez nem kell teljesíteni semmit és előfordulhat, hogy több ilyen tárgyad is van, amelynél az ajánlott félév pl. 6


Na most te tegyük fel a negyedik félévedet csinálod és elég lightos ez a féléved, nincs sok tantárgyad, viszont ha előretekintesz, láthatod, hogy hatodik félévben sok nehéz tantárgyad lesz, ezért azokat a tantárgyakat amelyek nem épülősek előre felveheted és korábban letudhatod őket. Ezáltal leveszed a terhet magadról 6.félévre és akkor tudsz majd a többi, épülős tárgyra koncentrálni.


Felvehetsz egyébként épülős tárgyakat is előre, ha már teljesítetted korábban azt a tárgyat amire épül az adott tantárgy.

2021. dec. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jaaj akkor én valamit nagyon félreértettem, azt hittem ez azt jelenti, hogy korábban lehet felvenni a tárgyakat. El vagyok tájolva kicsit :D
2021. dec. 14. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk azt jelenti.

Pár nappal előbb lehet felvenni a tárgyakat, így nézik meg, hogy mennyien szeretnék felvenni a őket, kell-e plusz hely, stb. Aztán van egy kis szervezés, és utána a végleges tárgyfelvétel. Viszont mindez január végén van, most még a vizsgaidőszak sem kezdődött el, szóval érdekes lenne, ha nektek most lenne.

Ha lemaradtál valamiről, írj a felelősöknek kedvesen, hogy bővítsék a létszámot.

2021. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. dec. 15. 00:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!