Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez a bárkit meg lehet buktatni...

Ez a bárkit meg lehet buktatni (egyetemen) ez hülyeség?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy nagyon nehéz képzés nehezebb tárgyáról beszélünk (nem kell a legnezebekről feltétlenül)


Mondjuk BME VIK analízis. Például. Akkor elvileg a szöveg szerint a tanár ha akarná az összes hallgatót megbuktathatná? vannak akik kenik vágják a dolgot és négyest vagy ötöst írnak belőle, nyilván egy eleve nagyon nehéz feladatokból. Akkor őket csak nem tudná a tanár megbuktatni. Ha valaki töviről hegyire vágja az integrálást amiket vettek, akkor bármelyiket megtudná oldani, vagy bármelyik határértéket, diffegyenletet, nem?


Az mennyire jellemző, hogy a tanár olyat kér számon, amit le se adott? Elvileg ilyet nem tehetne senki sem, akkor ez hogy működik? Ez lenne a másik kérdésem.


Meg olyan sztorik is keringenek, hogy a tanár direkt meg akar buktatni x diákot, de ezt hogy lehet? Előre nem tudja belőni, hogy én most a hallgatók felét akarom kiszórni, de nem a 80% át.



#egyetem #Maygar iskolák
2023. febr. 24. 17:48
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ja és mérnökinfó analízis, de lehet villanyosmérnök is, de inkább az infós érdekelne. xDDDD Ez lemaradt. Persze lehet más egyetem más szakja is, másik tárggyal.
2023. febr. 24. 17:49
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nem volt olyanban részem, hogy nem azt a jegyet kaptam, amit megérdemeltem. Sosem buktam semmiből.


Matek szakon tanulok, szóval túl vagyok pár analízis kurzuson, sőt azok a könnyebbek közé tartoztak.


De meg lehet buktatni bárkit. Ha senki nem érdemel kettest, senki nem kap. Persze tanára válogatja, de szerintem lehetséges.

2023. febr. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen az oktató maga az atyaúristen. Ha akar, oktat, ha nem, abból sincs semmi. Vizsgán pedig úgy értékel, ahogy kedve tartja. Bármikor tud olyat kérdezni, amire a hallgató nem tudja a választ, szóbelin pedig nincsenek pontok és ponthatárok, a produkcióra olyan érdemjegyet ad, ami éppen eszébe jut.
2023. febr. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Tanára válogatja :D Engem első félévben konkrétan 2 ponton húzott meg a tanár Analízisen, valamiért totál nem akart átjonni a dolog, pedig nem egy matek versenyen voltam. De jól tette. Utána addig ültem felette, amíg össze nem állt. A többi évben a rá épülő matematika, statisztika simán órai odafigyeléssel min. 4 lett .


De pl volt egy közgazdaságtannal kapcs. tárgyunk, mindenki rettegett , mert a tanár szaktekintély volt a témában . Megírtam a kollokviumot, kettes. Nem hittem el. Mindent is at olvastam , a tanár saját könyveit+jegyzeteket, na meg ami csak volt, plusz saját gondolatok… kettes. Nem bírtam ki, újra mentem. Ugyan azt a vizsga lapot kaptam, kb ugyan azt írtam le… nagyon nem lehetett többet. 5 … szóval itt feltűnt, hogy nem biztos, hogy elolvassa :D de ekkor már nem foglalkoztam vele, nem volt több órám vele, megnyugodtam és örültem neki :D

2023. febr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
Azt hiszem, ez tárgytól is függ. Egy egyenlet/analízis megoldása vagy jó, vagy nem. Nyelvnél nagy tere van a szubjektivitásnak, főleg olyannál, ahol nagy a tájszólások szerepe, és/vagy régiófüggő a szóhasználat, mint pl. a németben.
2023. febr. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%

4 voltam. Meg egy nagy élmény ehhez kapcsolódva …

Politológia … le lehetett tudni egy coospace teszttel. A teszt jelszava eleve egy kérdés volt. Szóval ha nem tudtad, annyi. A mellettem ülő srac másnaposan jött be, azt se tudta, mi van. A jelszót mellettem senki se tudta, azt segítettem. A két mellettem ülő ( tipik mázlista lvl100) össze tippelgette, átmentek . Én ott ültem, mert becsapósak voltak a kérdések, csak azon a héten ez már az 5. Vizsgam volt, mellette dolgoztam, de szinten olvastam a tanár saját könyvet stb . A végén kb megállt a szívem, a kettest se értem el. Jó , akkor vizsga után mehettem at a profhoz szobelivel menteni. Egy gyatra első fejezetben levő kérdést húztam . És az istenért se jutott eszembe semmi. Bukta. Ahogy kiléptem , eszembe jutott minden .. hat keso volt 😂 politológiabol bukni szégyen . De volt Uv , azon egy négyest produkaltam, de eskü ennyire szerencsétlennek lenni…, jogtalanul. Egyszerűen csak brutal fáradt voltam. Szóval igen, bárki ki tud bukni. Ha a saját hibája, ha nem :D

2023. febr. 24. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az írásbeli tesztkérdéses fajta vizsga az egyetlen, aminek az értékelését nem lehet szubjektívan befolyásolni. Minden máshol gyakorlatilag azt csinálhat a vizsgáztató amit akar. Az oktatók többsége teljesen normális, de aki szeszélyes, igazságtalanul osztályoz, annak persze híre megy. Hallgatóként ezzel nem lehet mit csinálni.
2023. febr. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Egyetemen ugyanúgy lehet bárkit megbuktatni, mint középiskolában, ebben nincsen különbség. Az ilyen sztorikat (főleg azt, hogy 80%-nak meg kell buknia) leginkább azok terjesztik, akik megbuktak egy adott vizsgán.


Nyilván egy szóbeli vizsgán lehet addig kérdezni, amíg lesz valami, amire a hallgató rosszul válaszol, de hidd el, nem ez a cél. Inkább az a gyakori eset, hogy "felmond" egy betanult szöveget, de egy-két kérdésből kiderül, hogy egyáltalán nem érti, miről van szó - akkor pedig szerintem jogos lehet a buktatás.


A VIK-en én nem az analízistől félnék inkább, hanem a BSz-től - ott gyakrabban buktatnak, de meg is tudják indokolni, miért.


#7: Elvileg igazad van, de a tesztkérdések esetén is gyakran előjön az, hogy "igen, de én úgy értelmeztem, hogy..." - szóval sajnos hallgatói szempontból az sem 100%-ban egyértelmű.

2023. febr. 25. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
#8 Hallgatói szempontból csak az 5-ös egyértelmű.
2023. febr. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan volt gyártástechnológián és anyagismereteken, hogy a tanár elmondta az elején hogy 20% meg fog bukni, 5% ötös lesz, 10% négyes stb... és nem volt pont a dolgozaton, csak a jegy. Úgy osztályozott, hogy a csoporton belül tette sorrendbe a dolgozatokat és kvóták voltak.
2023. febr. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!