Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ez a bárkit meg lehet buktatni...

Ez a bárkit meg lehet buktatni (egyetemen) ez hülyeség?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy nagyon nehéz képzés nehezebb tárgyáról beszélünk (nem kell a legnezebekről feltétlenül)


Mondjuk BME VIK analízis. Például. Akkor elvileg a szöveg szerint a tanár ha akarná az összes hallgatót megbuktathatná? vannak akik kenik vágják a dolgot és négyest vagy ötöst írnak belőle, nyilván egy eleve nagyon nehéz feladatokból. Akkor őket csak nem tudná a tanár megbuktatni. Ha valaki töviről hegyire vágja az integrálást amiket vettek, akkor bármelyiket megtudná oldani, vagy bármelyik határértéket, diffegyenletet, nem?


Az mennyire jellemző, hogy a tanár olyat kér számon, amit le se adott? Elvileg ilyet nem tehetne senki sem, akkor ez hogy működik? Ez lenne a másik kérdésem.


Meg olyan sztorik is keringenek, hogy a tanár direkt meg akar buktatni x diákot, de ezt hogy lehet? Előre nem tudja belőni, hogy én most a hallgatók felét akarom kiszórni, de nem a 80% át.



#egyetem #Maygar iskolák
2023. febr. 24. 17:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Soktényezős a dolog. Én még nem nagyon tapasztaltam olyat, hogy kemény tanulás ellenére se legyen meg valami. Olyan már volt, hogy kettes lett egy ZH, amire fixen azt hittem, hogy legalább négyes lesz, be is mentem megnézni, kiderült, hogy egy-két feladat értékelése valamiért lemaradt. Persze ilyenkor szóban is rákérdez ám a tanár, hogyha már bejött is a kis szaros reklamálni, akkor tényleg érti-e az anyagot. Én értettem, meg is adta a négyest.


A kérdésedre válaszolva, igen, bárkit meg lehet buktatni. Akadémiai szinten, főleg ha szaktekintélyek oktatják az adott tárgyat, nincs az az Isten, hogy ne tudjon olyat kérdezni, amiről még csak nem is hallottál, de valamelyik kötelező szakirodalomban kisbetűvel benne volt.


Olyan tanárról csak hallottam, de nem volt dolgom vele, aki elvileg excel random 1-től 5-ig számgenerátorban végighúzta az egeret a névsor mellett, és hát mindenki kapott amit kapott :D


Ha valamiért, valahogy nagyon kihúzod a gyufát a tanárnál, akkor szinte mindig leszopatnak vizsgán, de hát ez csak rajtad múlik, viselkedni tudni kell.


Megjegyzés: A gonosz, vasvillás, tűzhányó tanár képe igen sok egyetemen jelen van. Általában azok a felsőbbéves hallgatók szidnak szarrá egy tanárt, akik buktak nála, megjegyzem jogosan buktak. Nem tanultak, de nem adta meg xy professzor úr a kegyelem kettest, akkor ő már maga a sátán, mennek is rögtön lepontozni markmyprofessor-on meg a koliban.

Szóval nagyon óvatosan az ilyen pletykákkal! Nekem még sosem jöttek be. Bárhol, ahol becsületesen tanultam, megkaptam visszafele is a tiszteletet és a jó jegyet.

2023. febr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Kedves komemntelők, kicsit régi ez a kérdés, de remélem írtok még, a konkrét kérdésem/kérdéseimet nemsokára írom, de két kommentet akarok küldeni. xD
2023. márc. 14. 00:14
 13/20 A kérdező kommentje:

"De meg lehet buktatni bárkit. Ha senki nem érdemel kettest, senki nem kap. Persze tanára válogatja, de szerintem lehetséges."


Jó de az én kérdésem nem arra vonatkozott, hogy senki se tudja az anyagot, hanem hogy valaki nagyon vágja és őt meg lehet e.



"Az egyetemen az oktató maga az atyaúristen. Ha akar, oktat, ha nem, abból sincs semmi. Vizsgán pedig úgy értékel, ahogy kedve tartja. Bármikor tud olyat kérdezni, amire a hallgató nem tudja a választ, szóbelin pedig nincsenek pontok és ponthatárok, a produkcióra olyan érdemjegyet ad, ami éppen eszébe jut."


Jó de matekból aki elképesztően penge, neki nem tudnak olyat adni, amit ne értene, csak nehéz olyan pengének lenni.

2023. márc. 14. 00:20
 14/20 A kérdező kommentje:

"A kérdésedre válaszolva, igen, bárkit meg lehet buktatni. Akadémiai szinten, főleg ha szaktekintélyek oktatják az adott tárgyat, nincs az az Isten, hogy ne tudjon olyat kérdezni, amiről még csak nem is hallottál, de valamelyik kötelező szakirodalomban kisbetűvel benne volt."


De ez az ilyen humán/elméleti tárgyaknál van csak, nem? Mármint az előbb említett mateknál nem, tehát nem tudsz olyan differenciálegyenletet kérdezni egy extrém jó matekos hallgatótól, amit nem tudna. De ha politikatudományból kérdezel valakit, akkor meglehet úgy csűrni csavarni, hogy ne tudja. eRRE GONDOLTAM. Bocsi, caps lock.

2023. márc. 14. 00:23
 15/20 anonim ***** válasza:
Lehet olyat kérdezni mérnöki karon is. Én mikor minden kérdésre válaszoltam a karbantartás és üzembehelyezés vizsgán, akkor kaptam egy tételt, ami nem is volt tétel (2 éve tanultunk másik tárgyból). Mikor azt is megválaszoltam és idegesítette a tanárt, hogy nem talál rajtam fogást, akkor kért egy fizikaképletet, amit sose tanultunk. Mikor fejben a fele képletet kitaláltam csak adott egy ötöst. De tudnak úgy kukacoskodni, hogy ne tudj válaszolni. Barmilyen tárgyból, mert akkor majd kérdez másik tárgyat.
2023. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

"Lehet olyat kérdezni mérnöki karon is. Én mikor minden kérdésre válaszoltam a karbantartás és üzembehelyezés vizsgán, akkor kaptam egy tételt, ami nem is volt tétel (2 éve tanultunk másik tárgyból). Mikor azt is megválaszoltam és idegesítette a tanárt, hogy nem talál rajtam fogást, akkor kért egy fizikaképletet, amit sose tanultunk. Mikor fejben a fele képletet kitaláltam csak adott egy ötöst. De tudnak úgy kukacoskodni, hogy ne tudj válaszolni. Barmilyen tárgyból, mert akkor majd kérdez másik tárgyat."


De matekból nem kérdezhet fizikát, csak matekot, csak a tananyagot. Szóval a matek az pont olyan, hogy megtanulható 100% ra.

2023. ápr. 14. 23:57
 17/20 anonim ***** válasza:

"Szóval a matek az pont olyan, hogy megtanulható 100% ra"

Nem. Szóbelin mindig van eggyel magasabb kitevő, aminél nem vetted észre, hogy visszavezethető x+n negyvenhetedik hatványára (plusz konstans), amit a binomiális tétel alapján sorba lehet fejteni, csak éppen elnéztél egy előjelet a hatszintes törtben, amit pont a tanár tudott jól és neki kijött a szép, csak e-t, п-t és egyéb irracionális számokat tartalmazó megoldás, míg neked benne maradtak azok a csúnya előjelek, konstansok és egyebek. Persze meg lehet próbálni felülbírálni a megoldását, de a zöld tábla előtt állva, éles helyzetben (főleg mikor a docens nagyságos úr már bele is törölt) ez koránt sem olyan könnyű, mint a jegyzetet bújva, másfél óra alatt egy diffegyenletet megoldva, majd a WolframAlpha segítségével ellenőrizve összerakni a teljes levezetést.

Lehet, hogy az ő megoldása sem jó, de ő az atyaúristen, a világ közepe, akit nem lehet megkérdőjelezni - különösen a matematikusoknál, akiknél alapkövetelmény a súlyos autizmus. Ha itt szóbelire kerül a sor, csak a tanár nyerhet, mert semmi sincs leírva, sosem bizonyítod az igazadat, a hallgatói jogorvoslati bizottság meg tele van hozzá nem értő bőcsészgazdász oktatókkal és tizenéve ott héderelő, hótt' hülye HÖK-ös ingyenélőkkel, akiknek sosem magyarázod el, hogy a tanár tárgyi tévedésben volt.

2023. ápr. 15. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
De kérdezhet matekon is fizikát, mert az oktató az atyaúristen... mint már kifejtették előttem.
2023. ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

"De kérdezhet matekon is fizikát, mert az oktató az atyaúristen... mint már kifejtették előttem."


Hogy kérdezhetne már? Ha a tantárgy a matematikai analízis, akkor kérdezhet a tanár az atomfizikáról? Ott integrálni kell és deriválni, nem fizikázni.


Jó de ha nincs szóbeli, akkor ott van a paíron, hogy add meg a differenciálegyenlet megoldásait, akkor ha te azt megadod, ő nem vonhat le pontot érte. Ott a jó megoldás, a tanár akarhat akármit, de a matematika az metematika, akármit is akar a tanár, az e^x függvénynek NEM LEHET más deriváltja, annak az van ami. Ha leírod a tökéletes választ, max pont.


Most akkor ennyi erővel ha az oktató az atyaúrIsten, evolúcióról is kérdezhet kalkulus vizsgán?

2023. ápr. 15. 11:42
 20/20 anonim ***** válasza:
Élelmiszermérnököknél volt egy irodalomimádó tanár, és kérdezett Radnótiról... kémián. El lehet sütni itt is bárhol, hogy alapműveltség. A tanáron múlik, hogy milyen. Nálunk lehetett kapni olyan tételt ami nem volt a listán, mert nem az a tárgy. Fejből mondott csak valamit az öreg, a tétellista meg dísznek volt, mert kötelező.
2023. ápr. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!