Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi lett az orosz nyelvet...

Mi lett az orosz nyelvet tanító tanárokkal a rendszerváltás után?

Figyelt kérdés

2023. aug. 8. 21:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

#10: Off: válás:házasság arány Románia: 28%, Oroszország: 51% [link]


Ez érdekes, hogy a közoktatást alakították a tanerőkhöz. Magyarországon ez csak a felsőoktatásban figyelhető meg helyenként, ott is főleg az olyan "lazán definiált" szakokon, mint a pl. a "műszaki informatika".


Én úgy tudom, hogy Romániában a 60-as években valamikor megszűnt az orosz nyelv kötelező jellege, mást is lehetett választani.


> angolul nem tudok semmit

-Ez fura, mert én tanultam 10 évig oroszt, 8 évig németet, ezeket csak minimálisan ismerem, és angolul tudok a legjobban. A gyerekem már úgy ment iskolába, hogy tudott angolul - a YouTube-ról megtanulta. A magyarországi iskolai nyelvtanítás hihetetlenül eredménytelen volt a szocializmusban, és most se sokkal jobb. Voltak az elitiskolákban jó tanárok, pl. Jilly Viktor: https://www.youtube.com/watch?v=Y_7F59gqI7A&t=10s Nem szólal meg magyarul egyáltalán. De arra is ügyel, hogy amit idegen nyelven mond, az kitalálható, megérthető legyen. A nyelv egy automatizmus, és ezt tökre teszi a hagyományos nyelvoktatás azzal, hogy magoltat: tanulj meg szavakat, kifejezéseket, és nyelvtani szabályokat, utána az anyanyelveden megfogalmazott mondatot fordítsd le az idegen nyelvre - pedig az anyanyelv elhagyása nélkül az idegen nyelven való beszéd mindig "erőlködés" lesz csak, legalábbis a többségnél.

2023. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!