Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ki mit fog tenni az idei...

Ki mit fog tenni az idei tanévben azért, hogy a tanárok ne hagyják ott a pályát, hogy ne maradjanak tanárok nélkül a gyerekek Magyarországon?

Figyelt kérdés
Pl. nem hergelsz a tanárok ellen a gyk-n? Meghozol legalább ennyi áldozatot? Vagy mást? Mit?

2023. aug. 25. 10:54
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

"Így meg nem fognak tudni órát tartani"

Dehogynem. Csak nem lesz olyan érdekes az óra, mint amilyenről a maximalizmusuk álmodik. De na és? Ha csak annyi fér bele, hogy haladjanak a könyvben, nem több, akkor olyan lesz az óra, amilyen, de legalább lesz óra - ha nem is interaktív, internetes anyagok felhasználásával, stb. Az is jobb, mint ha egyáltalán nincs óra a tanárhiány miatt. Aki kritizálja őket, vegye fel a kesztyűt, álljon tanárnak és csinálja jobban.

Csak annyit kéne dolgozniuk, hogy nekik minél elviselhetőbb legyen az egész, másképp el fognak menekülni ők is a pályáról, ami senkinek sem lesz jó.

2023. aug. 26. 08:47
 12/25 anonim ***** válasza:
79%
9, oké, de ha nincs kész az oraterv meg nincs kijavítva a doga akkor mit csinálsz másnap? :D konkrétan nem tudsz dolgozni
2023. aug. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy meg ilyen nincs hogy heteket ülsz a dolgozaton. Két heted van kijavítani, vgay különben nem irhatod be a jegyet, ez benne van az iskolák szabályzatában. De ha heteket ülsz rajta akkor kb 5x annyi dolgozat lesz, amit ki kell javitanod. Kb egy ropdogat is fél óra kijavítani 30 embernek... Tehát nem olyan egyszerű ez, mint ahogy itt ezt sokan gondolják. Az emialek meg, hat amugy is egész délután laptop előtt ül a tanár, akkor már reagál azt kész.
2023. aug. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

"ha nincs kész az oraterv meg nincs kijavítva a doga akkor mit csinálsz másnap? :D konkrétan nem tudsz dolgozni"

Láttál már tanárt közelről? :D Ha nem vadiúj könyvből tanít, azalatt összerakja fejben az óratervet, amíg felér a terembe. Oké, hogy jobb lenne, ha annak tudatában folytathatná a tanítást, hogy a dogákból mi derült ki, de ennél milliószor nagyobb problémák nehezítik a dolgát, úgyhogy ezt is kibírja: majd visszatér a dolgozatok kijavítása után arra, amire kell, addig meg haladnak tovább az anyagban a könyv, a munkafüzet, füzet, ceruza, toll, tábla és kréta segítségével.

2023. aug. 26. 15:57
 15/25 A kérdező kommentje:

"ilyen nincs hogy heteket ülsz a dolgozaton. Két heted van kijavítani, vgay különben nem irhatod be a jegyet, ez benne van az iskolák szabályzatában."

Nem, nincs benne. :)

Régebben még volt valami ilyen nálunk is, de egyáltalán nem kötelező benne lennie semmiféle szabályzatban. Főleg így nem, hogy olyanok a munkakörülmények, amilyenek.

De még ha benne is lenne és nem javítaná ki a tanár két héten belül, hanem csak három hét múlva írna be rá jegyet, akkor mi lenne? Jönne érte a rendőrség és előállítaná? :) Vagy szerinted inkább vállalná a gyerek, hogy osztályozóvizsgát tegyen a félév vagy év végén amiatt, hogy így végül nem volt elég jegye? Kétlem. Jó lesz az a jegy három hét múlva is, nyugodt lehetsz.


"De ha heteket ülsz rajta akkor kb 5x annyi dolgozat lesz, amit ki kell javitanod. Kb egy ropdogat is fél óra kijavítani 30 embernek..."

Csak nagyon nem mindegy, hogy olyan időszakban kell-e dolgozatokat javítani is, amikor mellette még mondjuk vizsgaszervezés és vizsgáztatás is van, meg kirándulás-, meg versenyszervezés és -lebonyolítás, vagy olyankor, amikor végre van egy nyugisabb hét. És ha tudja a tanár, hogy most két héten át bolondokháza lesz, aztán viszont végre elő tudja majd venni a dolgozathalmokat a munkaidejében (ami neki is csak heti 40 óra, mint a multinál, nem több!), akkor sokkal jobban teszi, ha nem éjjelente javít meg hétvégente, hogy hosszabb távon rámenjen az egészsége is meg a házassága is, a gyerekek meg egy kifacsart idegbeteget kapjanak tettrekész, kedves, türelmes, mosolygós tanár helyett, hanem majd három hét múlva utoléri magát.


"nem olyan egyszerű ez, mint ahogy itt ezt sokan gondolják"

Mégis úgy adod elő, mintha az lenne, amikor azt írod, hogy:

"Az emialek meg, hat amugy is egész délután laptop előtt ül a tanár, akkor már reagál azt kész."

Egyfelől nem biztos, hogy egész délután a laptop előtt ül, hiszen nem digitális tanítási időszak van (hála Istennek!), hanem lehet, hogy könyvek, munkafüzetek, füzetek előtt ül, vagy épp kémiai kísérleteket készít elő, vagy a tesi szertárat pakolja, vagy bármi más. Másfelől meg ha a laptop előtt ül is történetesen, nyilván azért teszi, mert dolga van rajta. Egy e-mailre reagálni pedig sokszor csak úgy lehet, ha utánanéz 4-5 adatnak, nehogy valamit rosszul írjon meg a válaszában - amire neki akkor nincs ideje, mert ott vannak a könyvek/munkafüzetek/füzetek/kémcsövek/medicinlabdák/stb. Egyébként sem kell azt hinni, hogy ha a laptop előtt ül, akkor amint befut egy e-mail, neki arról rögtön tudomása lesz, mert ha van egy csöpp esze, akkor kikapcsolja az e-mail-értesítéseket, amikor épp más dolga van a gépen, úgyhogy akkor is simán lehet, hogy majd csak este veszi észre, hogy egyáltalán jött valami e-mail (ha egyáltalán ránéz az iskolai e-mail címére... vajon aki valami multinál dolgozik, az is a céges e-mail címének a csekkolásával tölti az estéit, vagy inkább éli a saját életét?...), vagy csak másnap, amikor épp ott tart, hogy van ideje ellenőriznie az iskolai e-maileket a munkaidején belül. A multinál dolgozók is leteszik a lantot a munkaidő végén és csak másnap reggel veszik fel újra, hacsak nincs más a munkaköri leírásukban, nem? Ezért mondom, hogy ha egy tanár képes este vagy hétvégén is a szülőkkel vagy a diákokkal emilezgetni, akkor saját magával szúr ki (de áttételesen mindenkivel, mert hosszabb távon pont az ilyenek miatt is sokall be, aztán elmegy inkább az aldiba pénztárosnak), mert az ilyesmikért baromira nincs megfizetve (még egy tanári fizetés szintjén sem!)!

2023. aug. 26. 16:33
 16/25 anonim ***** válasza:
55%
15, ohh köszi hogy helyre tetted ezeket, kérdező. Végül is én votlam tanár 3 évig, de te biztos jobban tudod :D
2023. aug. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
70%
És egyébként de, nézd meg az iskola alapdokumentumai között a működési szabályzatot, abban benne elsz :)
2023. aug. 26. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

"Végül is én votlam tanár 3 évig"

Én meg több mint 23 évig, bocsika. :) Látod, te is túl hamar feladatad, mert túlságosan sokszor túlságosan nagyon kiszúrtál magaddal...


Megnéztem, nyugi, nincs benne. Azért is biztos lehetsz benne, hogy nincs benne, mert a gyerekek is szoktak ezzel a szöveggel próbálkozni, hogy így a két hét meg úgy, de hiába mondtam nekik, hogy mutassák meg azt a bizonyos dokumentumot, amire hivatkoznak, nem tudták. Mert nincs ilyen. Pedig egy olyan gyerek, aki nem akarja, hogy beírjam neki a rossz jegyet, simán az orrom alá dörgölné, ha létezne ilyen szabály, hogy két héten túl nem írhatom be. :)

2023. aug. 26. 16:56
 19/25 anonim ***** válasza:
60%

18, én nem bánom egyáltalán, hogy feladtam. Jobb helyen vagyok már azóta, így visszagondolva olyan volt az egész tanárság, mint egy lázálom. Tisztességesen felkészültem az órákra, én a nélkül nem álltam ki diákok elé soha. Ezért is hagytam ott, mert ennek így mi értelme lenne? Vagy 0 szabadidő, vagy gagyi munka...


Vannak olyan munkahelyek, ahol korrekt mennyiségű munka mellett is megbecsülnek, az enyém is olyan, és most 28 évesen kétszer annyit keresek, mint tanárként keresnék, akár 40+ -osan is. Jobb így:)

2023. aug. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

"Vagy 0 szabadidő, vagy gagyi munka..."

Nem, nem csak ez a két véglet van. Tanárként is lehet elég jó munkát végezni úgy is, hogy közben a saját érdekeinket is ugyanúgy szem előtt tartjuk, mint a gyerekek érdekeit. Nem az a feladat, hogy feláldozzuk magunkat a tanítás oltárán, hanem hogy megtanuljuk megtalálni az arany középutat, hogy ne égjünk ki idő előtt. Mert mivel egyre kevesebben vagyunk, egyre nagyobb szükség van ránk.

2023. aug. 26. 20:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!