Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Dunaújvárosi Egyetem véleménye...

Dunaújvárosi Egyetem vélemények? Könnyű?

Figyelt kérdés

Sok jót és rosszat is olvastam róla.

Munka mellett nézegettem levelező szakoktató szakot.

Személyes tapasztalatok esetleg valakinek?

Előre is köszi


2023. aug. 31. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Ettől könnyebb egyetemet nem is egyszerű találni. Talán a MATE és a Tokaj Hegyalja Egyetem még ilyen semmitmondó
2023. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%

Szia, én ott végeztem, bárcsak ne tettem volna. Igen, könnyű. Az egyetem haldoklik, így létfontosságú, hogy minden diákot megtartson. Alapjáraton középiskolából minimális pontszámmal vesznek fel bárkit. Szórás nincs, nem bocsájthat el senkit az egyetem és a diákok ezt ki is használják. Nem tanulnak, hanem csalnak lényegében A-tól Z-ig mert az egyetem ezt megengedi, nincs választása. Ha esetleg még így is valaki szenvedne, a követelményeket addig csökkentik, amíg mindenkit át nem toltak. Az innen kikerülő végzett diplomások lényegében 4 év semmittevéssel kapnak egy semmit nem érő diplomát, ami mögött semmilyen releváns szakmai tudás nem lelhető fel, így a munkapiacon nem tudnak elhelyezkedni (mondjuk nem mintha lenne munkalehetőség a városban). Sok országos munkahirdetésben külön kikötik apróbetűben, hogy innen nem fogadnak el diplomát rossz tapasztalatok miatt, mivel a legtöbb innen végzett álláskereső nem tud semmilyen állásinterjúteszten teljesíteni. Szürreális, hogy a végzett fiatalok diplomával a szalagsorra kényszerülnek. Sőt, sokan az egójuk miatt mamahotelben várnak a sültgalambra, ami miatt sok itt végzett ismerősöm már képletesen (és sajnos néhányuk valójában is) öngyilkos lett.

Én azt mondom, csak akkor gyere ide, ha már megvan a tudásod és csak ki szeretnél tenni egy semmit nem érő diplomát a faladra, ami ott fog porosodni és nem baj számodra, ha az önéletrajzodban le kell tagadnod a saját érdekedben.

2023. okt. 1. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, utóbbi tényleg sokat segített.

Nekem pont ezek az érvek szólnak mellette:)

2023. okt. 8. 02:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Tehát ki akarsz 4 évet dobni az ablakon az életedből?
2023. okt. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Munka mellett havi pár nap belefér. Kell egy felsőfokú papír...
2023. okt. 21. 19:16
 6/6 anonim válasza:
50%

A kettes nettó f*szságot írt. Nekem nem egy ismerősöm van, aki itt végzett és olyan helyen van ahol 800e-1m ft nettó között keres.


Ilyen nincs, hogy beleírják egy álláshirdetésbe, hogy DUE diplomások ne jelentkezzenek.


Az, hogy a kettes egy balf*sz, attól még elég sokan jó karriert építenek egy DUE-s diplomára is. Szerencsére már nem az számít a legjobban, hogy hol végeztél hanem, hogy mennyit tudsz.

jan. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!