Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egy ELTE magyar ba szakos...

Egy ELTE magyar ba szakos mennyire rugalmasan állíthatja össze az órarendjét? Mennyi szabadidőtök van hétköznap?

Figyelt kérdés

Jövőre szeretnék felvételizni az ELTE BTK magyar alapképzési szakra. Jelenleg egy foszkos képzésen vagyok, így a suli mellett hétköznap 20-25 órában dolgozom egy cégnél irodavezetőként. A beosztásomat magam írom, ám csupán hétköznapokon 7.30-16.30 között tudok dolgozni. Az állásomat szeretem, és amennyiben sikerül a felvételim a magyar szakra, továbbra is meg szeretném tartani.


Azoktól kérdeznék, akik erre a szakra járnak, hogy elképzelhetőnek tartjátok egy olyan órarend összeállítását, amelyben az órák egy-két napba tömbösítve, illetve délután fél három után kezdődnek csak, így a munkavállalás is megoldható? Általában mennyire nagy a választék időpontok tekintetében szemináriumokból és előadásokból?


Jelenleg kedden 8.00-18.30 között, csütörtökön 15.15-től 20.00-ig, pénteken meg egyetlen árva órám van csupán, ezért tudok diákmunkát vállalni, amely tapasztalat a jövőben hasznos lesz, valamint anyagi szempontból is fontos.



2023. okt. 10. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
88%
Kizárt, hogy működne.
2023. okt. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem magyar szakos voltam, így arra nem igazán tudok válaszolni, de vedd hozzá azt is, hogy kell minoros/specializációs tárgyakat is csinálnod.


Azt kizártnak tartom, hogy egy-két napba be tudod sűríteni.

2023. okt. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
heti egy vagy két nap reggeltől estig, a többi napokon pedig délután, esti órákban felvenni a tárgyakat, erre gondoltam.
2023. okt. 11. 06:34
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon kicsi az esélye, hogy 6 féléven át mindig meg tudod oldani az ennyire szűk időkeretek között az összes tárgyfelvételt. Ha egy félévben sikerülhet is, a következőben már nagyon valószínű, hogy nem. Márpedig a szemináriumokon ott kell lenni, legfeljebb hármat hiányozhatsz, különben buktad a tárgyat. Ne is nagyon álmodozz arról, hogy az elképzelésed összejöhet: 99%, hogy nem.
2023. okt. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
37%
A magyar alapszakot nagyon meg kell gondolni. Nehéz szak és ahhoz képest értéktelen. At egyetemen sorra hagyták abba az évfolyamtársak.
2023. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hú, én oda járok és szerintem kizárt. Hétfőn reggel 8-től este fél 6-ig vannak óráim, kekkeden 8-tól 4-ig és az összes többi napon is van 2-3 órám, pedig úgy akartam megcsinálni az órarendemet, hogy pénteken ne legyen órám. Ezen kívül elég sokat kell olvasni és beadandókat írni, amik szintén elég időigényesek.
dec. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!