Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanulási módszereket tudtok...

Tanulási módszereket tudtok ajánlani? Teljesen elvesztem így érettségi előtt…

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szoval roviden az van, hogy altalanosban anno nagyon okos voltam, egy-egy elolvasassal, oran figyelessen siman meg volt az 5os mindenbol es orultem a fejemnek. Emiatt szinte sose tanultam meg tanulni. Amit most nagyon hianyolok es teljesen ketsegbeestem igy erettsegi elott. Probalok, de lehet mar a motivaciom se sok, modszerem meg a tankonyv olvasasban kimerult. Kaptunk iden uj tori, magyar tanart is, veluk valahogy megjobban szenvedek. Egyszeruen azt erzem alig megy pedig eddig nem volt ekkora bajom a tanulassal. Jo iskolaba jarok, 85-90 %os erettsegiket szeretnek irni de felek ha hamar nem talalok ki valamit ez nem menne.

Hogy tudnek megtanulni tanulni? Milyen modszereket ajanlotok? hol tudnek utana nezni esetleg tanulas modszereknek ami tenyleg hasznos? nektek mi valt be?

hogy lehetne erettsegire effektiven tanulni?

Elore is koszonom ha valaki segit


febr. 26. 19:51
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Rengeteg tartalom van youtube-on tanulási módszerekről technikákról, főleg idegennyelven, de ha legalább egyet ismersz akkor nem lesz bajod megérteni.


Személy szerint a történelem tanuláshoz szerintem sokat segítenek ezek a flashcard-os megoldások. Ezekre egész jó szoftverek léteznek pl. Quizlet, Anki. Ezzel egész jól meg lehet tanulni tényeket, eseményeket, évszámokat stb. Az esszé íráshoz csak annyit tudok mondani hogy töriből egyszerűbb mert minden, ami eszedbe jut a témával kapcsolatban beleírhatod az esszébe ameddig összefüggést tartalmaz a szöveg.

Magyarból nem tudok nagyon tanácsot adni, mivel arra nem igazán készültem. Ha esetleg van az ismerősed közül olyan aki kidolgozott tételeket akkor azokat elkérheted ("egy tábla csokiért"), hátha segít.

Magyarul egyébknént nagyon sok, jó youtube csatorna dolgoz fel történelmi témákat esetleg azokat megnézheted pl. Időutazó, vagy esetleg magyar töriből érdemes ezt is meghallgatni:


https://www.youtube.com/watch?v=OxVTFgUJuHg&list=PL0gfe0ejbZ..


Remélem tudtam segíteni.

febr. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Érettségire a legjobban úgy tudsz készülni, hogy az előző évek feladatait oldod meg, amit nem értesz annak utána jársz.
febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!