Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha állami képzésről átjelentke...

Ha állami képzésről átjelentkeznék egy másik egyetem ugyanazon képzésére, akkor csak fizetősre mehetnék át?

Figyelt kérdés

Az utolsó évem, de az egyetemet, a tanulmányit, meg pár ilyen adminisztatív dolgot, tanárt kimondhatatlanul rühellem.


Fél szak csak a hülyeségük miatt már dobbantott.



febr. 28. 19:08
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Nem vesznek át úgy, mint a közoktatásban.

Újra kellene felvételizned, és az egészet újrajárnod, kivéve, ha elismerteted a tárgyaidat.

Állami féléveidből pedig kevés maradt vissza. S mivel félbehagytad a képzésedet, simán elképzelhetőnek tartom, hogy vissza kellene majd fizetned.

febr. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Állami féléveidből pedig kevés maradt vissza."


Ezt úgy mondod, mintha ismernél.

febr. 28. 20:02
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Felhúzhatod magad kérdező, de a #1 helyénvaló infót mondott.


Összesen 12 államilag támogatott féléved van az oktatási főszabály szerint.

Ha osztatlan, 10 félévet meghaladó képzés, akkor pedig 14.


Azt mondtad, az utolsó évedben vagy. Jelenleg páros félév van.

6 féléves képzésnél ez az utolsó, 6.-at jelenti. 6 maradt a 12-ből.

7 féléves képzésnél ez az utolsó előtti 6.-at jelenti. 6 maradt a 12-ből.

8 féléves képzésnél ez az utolsó 8.-at jelenti. 4 maradt a 12-ből.

10 féléves képzésnél ez az utolsó 10.-et jelenti. 2 maradt a 12-ből.

12 féléves képzésnél ez az utolsó 12.-et jelenti. 2 maradt a 14-ből.

14 féléves képzésnél ez az utolsó 14.-et jelenti. 0 maradt a 14-ből.

Természetesen mindezek csak akkor, ha egyszer sem volt csúszásod, tehát a tanmenet szerint tudtál haladni. Ha valami probléma volt valamelyik csúszótárggyal, akkor még kevesebb.


Tehát legjobb esetben is 6 féléved maradt még.


A helyzet pedig az, hogy az egyetemek nem nagyon szeretnek államira átvenni, ha a megmaradt féléveid száma nem lenne elég a teljes képzés lefedésére.


Akkor már előbb csinálják meg inkább azt, hogy átvesznek önköltségesre, ha elegendő hozzá a súlyozott átlagod és kreditindex-ed, átsorolnak majd államira amikor már csak annyi van hátra a képzésből, hogy az beleférjen a megmaradt támogatott keretedbe.

febr. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok. Megfeledkeztem a rövid ciklusú képzésekről.

Kedves kérdező, megértem, hogy besokalltál. De inkább azt javaslom, hogy ezt a képzést fejezd be itt, és ha tovább akarsz menni, akkor majd egy másik egyetemre menjél.

febr. 29. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#4

Valószínűleg túl nehéz neki és könnyebb egyetemre akar menni.

márc. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Simán rühellem mint írtam.

De spekuláljatok csak.

márc. 3. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!