Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatban, ha egy...

Szakdolgozatban, ha egy könyvből több oldalra szeretnék hivatkozni hogy tüntessem fel?

Figyelt kérdés

Pl. hivatkozom egy fejezetben a 24.-25.oldalra

meg később (másik fejezetben) hivatkozom a 75.oldalra.


Ilyenkor az irodalomjegyzékben

Cím, szerző, évszám kiadó, és felírom hogy 24-24 o. ; 75.o vagy 24-75.o?


Én a ";" -s 1. megoldásra tippelek ugyanis nem oldalakon keresztül használtam a könyvet csak 3 oldalt, de mi a helyes?


márc. 9. 13:09
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
csak akkor lényeges, ha szószerinti idézet... ha nem az, akkor nem kell oldalszám
márc. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nem szó szerint idézek, de több dolgozatban láttam, hogy úgy hivatkoznak adott könyvre h pl. 13.o- 65.o


Gondolom nem oldalakat másolt ki szószerint

márc. 9. 14:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Ennyire precízen kérik? Nem elég csak a szerző és a könyv?
márc. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Elég csak a szerző és könyv, esetleg fejezet. A lényeg a forrás megjelölés, ami alátámasztja az állításod és/vagy nem a, saját gondolatodnak akarod beállítani.
márc. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Korábban én is úgy tudtam, hogy elég, de néztem dolgozatok és fel vannak tüntetve az oldalszámok is.


Azt tudom, hogy szószerinti idézésnél kell az oldalszám, de minden dolgozatban a felhasznált irodalomhoz ki volt írva az oldalszám is (nem csak szó szerintinél).

márc. 9. 15:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Az oldalmegjelölés a két helyen így néz ki, amikor kérik:


Szövegközben:

Ha idézet, akkor pontos oldalszám.

Ha az információ csak egy oldalon van, akkor intervallum.

A fenti két esetben akárhányszor más oldalt használsz, azt kell hivatkozni.

Ha az információ pedig egy általános/saját értelmezésű mondat a könyv több pontja alapján, akkor nem kell oldalszám, olyankor sem, ha a többi esetben kérik.


Irodalomjegyzékbe:

Ha CSAK egy adott részét használtad a könyvnek, viszont nem elég fejezettel kifejezni, akkor kell oldalszámot beleírni.

Ha a komplett fejezetet használtad, akkor alapból Könyvfejezet-ként, és nem Könyv-ként kell kezelni (A könyv, és a könyvfejezet két különböző dokumentumtípus a hivatkozási típusokban/stílusokban/szabályokban/szabványokban.), oda nem kötelező oldalszám.

Ha pedig a könyvből több helyről is használgattál információkat, tehát "összességében" használtad a könyv egymástól távol lévő oldalait is, akkor nem kell oldalszám az irodalomjegyzékbe.

márc. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tudod szétválasztani a mondatot én így írnám: 24-25; 75.
márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Végsősoron az számít, hogy milyen hivatkozási rendszert kér tőled az egyetem és azt kell követni. Én azt mondanám látatlanban, hogy szövegközben tüntesd fel az oda vonatkozó oldalszámot és később már nem kell. Biztos tudományterület és intézet válogatja, de én nem igazán találkoztam még olyannal, hogy az irodalomjegyzékben feltüntessék az oldalszámokat könyvek esetén. Az jellemzően csak folyóiratokban megjelent cikkeknél vagy bizonyos esetekben könyvfejezeteknél kell (ha pl más-más a szerző, szerkesztő a különböző fejezeteknél és te konkrétan csak egyből dolgoztál).
márc. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Illetve az irodalomjegyzékbe már nem azt szoktuk írni, hogy te honnan hivatkoztál konkrétan, hanem, hogy egy adott cikk vagy könyvfejezet hol található egy könyvben vagy folyóiratban. Ez lemaradt az előbb.
márc. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!