Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolátokban puskázásnál, ha...

Iskolátokban puskázásnál, ha lebukik az illető azonnal egyest kap vagy áthúzza a tanár mindazt, amit írt és folytathatja? Mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Nálunk valaki így, valaki úgy csinálja.


A kémiatanárunk például áthúzza azt a részt, amit addig a pontig írt és folytathatja. Szerintem ez kellően elegendő büntetés és reális. Attól még, hogy valaki felír mondjuk egykét képletet vagy évszámot (értelemszerűen nem az A/4-es lapnyi puskákról beszélek), ami nem megy a fejébe, még lehet, hogy úgy ahogy tudja az anyagot, egy egyes pedig nem a tudását, hanem az erkölcsi értékrendjét osztályozná, ami egy dolgozatnál szerintem nem éppen jó... Kihúzza az erre kérdező feladatokat, és mehet tovább. Másrészt büntetés is, illetve elégtétel is a többiek felé, akik az egészet becsületesen csinálták, hisz egyrészt sokkal kevesebb a pont amit el tud érni, illetve sokkal magasabbak a ponthatárok, valamint nyilván azt írja be először az ember, amit tud, szóval így az is úszik. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy még X évig a tanár szemébe kell néznie, ő fogja osztályozni, no meg a magatartás jeggyel kapcsolatban sem a legjobb jegyre fog szavazni.


Olyan is van, aki újraíratja. Ez is még csak-csak reális, bár itt azért már vannak olyan aggályok, hogy a becsületesen tanuló diákok miért nem írhatják újra (már ha nem írhatják újra), ha amúgy tanultak, de nem sikerült jól.


Van olyan is, aki azonnal rávágja az egyest. Meg lehet kövezni, de szerintem ez nem a legjobb módszer (mondom ezt úgy, hogy puskázni sohasem puskáztam gimnáziumi tanulmányaim alatt, apróbb csalást is össz tanulmányi éveim alatt kétszer követtem el). A dolgozat, felelet stb. feladata, hogy a diák tudását értékelje egy adott, meghatározott anyagrészből. Ez a feladata ilyen esetben értelemszerűen elveszik. Ebben az esetben a diák erkölcsi hozzáállását, illetve vélt felkészületlenségét "díjazzuk". Szerintem meg lehet oldani "szofisztikáltabban" is, hogy kijöjjön, ha amúgy fogalma sincs az anyagról (pl. a fenti módszerrel). A magatartás és szorgalom osztályzására pedig külön jegy van. Szerintem ott (mármint az osztályozó konferencián) érdemes megemlíteni, hogy a diák nem éppen becsületes eszközökkel játszik, meg hogy nem tanul eleget (hisz, ha eleget tanulna, akkor nem kellene semennyit sem puskáznia).


Ti mit gondoltok?


Én ha tanár lennék, akkor biztos az első kategória lennék mindegyik tárgyamból. (Régebben tanár akartam lenni, vagy matek-töri-természettudomány vagy filozófia vagy nyelvtanár.) Ha a végén venném észre és már az egészet megírta, akkor öt jó nehéz villámkérdést kapna a tag. Ezzel a tudást értékelném, azt viszont senki nem tilthatja meg, hogy épp, egészen véletlenül pont az ilyen nehéz kérdések jutnak eszembe, ha a bizalmamat már eljátszotta az adott illető... Érettségin ezért érvénytelenítik az egészet, de úgyis újraírhatja, szóval...



márc. 13. 20:54
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
84%
Nálunk egyetemen ezért fél vagy egy év felfüggesztés is járhat a csalás súlyosságától függően, úgyhogy nem érdemes vele játszani. Nállam a csalás eddig kimerült abban, hogy bemagoltam azt a kérdés bankot, amit a hallgatók lelkesen összegyűjtöttek a megelőző egy-két évben egy Google Driveo mappába. A beadandókat is plágiumszűrésnek vetik alá, ezzel sem érdemes szórakozni.
márc. 15. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 valaki : ***** válasza:
84%

Én is tanár vagyok

A szabályaim világosak: Aki puskázik, egyest kap. Tudják, ha lebuknak, nem háborognak.

márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
60%

Igazából ez tanár függő dolog, úgy korrekt, hogy el van mondva előre, hogy mi a puskázás következménye és ehhez következetesen ragaszkodik a tanár. Diákként ezt tudomásul veszed és megkockáztatod a csalást, az a te dolgod, számolj a következményekkel.


Nekem erről megvan a véleményem jelenleg, illetve tanári pályára készülök(matek-magyar). Én például tanárként biztos, hogy nem csinálnék magamnak azzal plusz munkát a dolgozatjavításban, hogy a puska alapján próbáljam meg kitalálni, hogy akkor mire nem adok pontot. Tanév elején elmondom, hogy lebukás esetén instant egyes és pont.


Maximum annyira lennék engedékeny, mint a volt földrajz tanárom anno, hogy szóbeli felelet esetén, ha egyes/nem elégedett a tanuló, akkor nem írom be rögtön a rossz jegyet, hanem következő órán újra próbálhatja, de -1 jegy az eredményből. Bár ebben se vagyok biztos most, mert a magyar meg a matek is érettségi tárgy, tehát jó lenne, ha nem csak akkor készülnének, amikor ceruzás egyest kell javítani. :D

márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
81%

Nagyon tanárfüggő volt a dolog, volt, akinél egyből repült az egyes (ez volt a gyakoribb), de olyan is volt, aki max. rádszólt.


Anyukám tanár, ő szerintem túl jólelkű, nála nem jár egyes érte, csak rosszabb jegyet ad. Lehet gonosz vagyok, de egy diáknak az a dolga, hogy tanuljon, egyetemen egy puskázásért ki is rúghatnak, úgyhogy én nem jófejeskednék senkivel, egyből menne rá az egyes.

Amúgy előfordult, hogy puskáztam én is anno, de ettől még nem fogom támogatni.

márc. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk őszintén annyira nem foglalkoznak ezzel, de van egy tanár aki megmondta hogyha valakit meglát ilyennel annak már csak hármas jár
márc. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 valaki : ***** válasza:
34%

13-as

Én tanárként pontosan ebben hiszek. Minden első órán egy osztállyal úgy kezdek, hogy "használati utasítás hozzám"

Elmondom mire ugrok, mi zavar, mire jár egyes. És azt is, hogy mit értékelek, hogyan lehet havi 1x jó jegyet szerezni kreatív feladattal

Volt már, hogy a rendszerem valamiért nem működött, akkor átgondoltam és bejelentettem a változást. Ez amúgy pont egy olyan dolog volt, amivel kapcsolatban irreálisan szigorú voltam.

Mindig tudják mi merre hány méter, ezért még soha nem háborogtak és dühös szülő sem jött

márc. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
15%

"úgy korrekt, hogy el van mondva előre, hogy mi a puskázás következménye"


Mi van? Úgy korrekt? A puskázás a diák csalása, a tanár nem játszik ebben a játszmában. Az ő szempontjából annyi a történet, hogy ha leadja az anyagot, akkor a számonkérésnél elvárja, hogy a diák tudja.


Nehogy már, ha a diákot csaláson kapja és bevágja egyből a karót, akkor a diák még azon pattogjon, hogy "dehát nem volt előre elmondva, mi a puskázás következménye".


Ez nevetséges. Még a végén kiderül, hogy a tanár nem volt korrekt és itt a diák az áldozat. :D

márc. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
72%

#17 Olyan jó, hogy a fél mondatot idézed csak, így legalább tök más az értelme, mint amit eredetileg írtam. Igazán hasznos, hogy olyasmire reflektálsz, amit abban a formában, ahogy idézted, senki nem mondott. (Remélem átment az irónia.)

Én ezt írtam: "úgy korrekt, hogy el van mondva előre, hogy mi a puskázás következménye és ehhez következetesen ragaszkodik a tanár."

Ez így azt jelenti, hogy közlöd előre a következményt, és minden esetben az a következmény, akárkit kapsz csaláson. Tehát nincs az, hogy Pirikének rögtön egyes, Bélukára csak rászólsz utána puskázhat tovább, Petikétől elveszed a puskát, de nem vonsz le pontot, Katikánál meg levonod a pontot a puska alapján és stb.

márc. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

#17.

Akkor is így korrekt. És nem csak ennél, hanem minden egyébnél is, például az osztályzásnál is. Nagyon nem szerettem az olyan tanári mentalitást, amit nem lehet kiszámítani. Igenis tudja mindenki, hogy mik X dolognál a feltételek, következmények stb. Ha végül tanári pályára mentem volna, én is ezt tettem volna. Első óra tartalma szeptemberben azokkal, akik még nem ismernek: lehet-e enni vagy inni, ha nem mi a következménye, ha igen, akkor milyen feltételek mellett (nyilván: felteszi pici kacsóját és megkérdezi), hány százaléktól adom a jegyet, mi az ami plusz és lehet rá jegyet, dicséretet stb. kapni (pl. verseny), mi az amit nem tolerálok és milyen következményei vannak, lehet-e telefonozni órán, ha igen, milyen feltételek mellett (nyilván: én kértem, hogy vegyék elő) stb.

márc. 18. 10:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!