Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a legjobb suli a három...

Melyik a legjobb suli a három közül? Neumann, Petrik, pataky

Figyelt kérdés

Most felvételizek és a corvinba szeretnék bekerülni de biztos ami biztos beírtam másik sulikat is.

Azért kérdezem hogy tudjam milyen sorrendben rakjam őket.



márc. 21. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Először vedd figyelembe azt, hogy a Corvin az gimnázium, míg a többi felsorolt iskola technikum. A gimnázium 4 (nyelvi előkészítővel 5) éves, viszont a végén csak érettségid lesz, technikusi papírt nem kapsz. A technikum az új rendszerben 5 (nyelvi előkészítővel 6) éves, és a végén az érettségi mellé technikusi bizonyítványt is kapsz. Emellett sok szakmához kapcsolódó tárgyad lesz (pl. Programozás, IT alapok, Hálózati ismeretek, ezekből általában mind van elméleti és gyakorlati óra is). Ezenkívül technikumokban az új rendszerben van ösztöndíj, valamint 10. végén egy ágazati alapvizsga.


A sulikra visszatérve meg annyit, hogy ha technikumba szeretnél menni, akkor nézd meg, hogy milyen technikumi képzéseket nyújtanak. Én a Patakyba jártam, arról tudok bővebben mesélni, de a másik két technikumot is ismerem kívülről. Ha a szoftverfejlesztés érdekel, akkor szerintem egyértelműen a Neumannt vagy a Petriket válaszd, de ha viszont a rendszerüzemeltetés érdekel, akkor a Patakyt is beveheted ezek közé. Ha viszont a távközlés érdekel, akkor ezek közül a Patakyt mondanám.


Ha a gimnázium érdekel, akkor a Corvint tedd be elsőre, ha viszont a technikumok, akkor szerintem 1.-2. helyre tetszőleges sorrendben a Neumannt és a Petriket, a 3. helyre meg a Pataky-t tedd szerintem (bár ahogy hallottam, némileg pozitívabb irányba változott a suli, mióta végeztem ott).

márc. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen válaszod!
márc. 26. 23:16
 3/3 anonim ***** válasza:
A fiam a Neumannban végzett, igaz, hogy már 5 éve. Az informatikai képzés erős volt, de a matematika, ami elengedhetetlen az informatikához, sokkal gyengébb. Az ELTE programtervező informatikus szakára könnyen bejutott, és informatikából hasított is, de a matekkal meg kellett küzdenie. Azok, akik gimnáziumból mentek ugyanarra a szakra, meg matekból voltak jók, és informatikából kínlódtak. De végülis a Neumannos előképzettséggel a fiam sikeresen elvégezte az ELTÉ-t.
ápr. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!