Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozatban, ha azt írom,...

Szakdolgozatban, ha azt írom, hogy xy törvény így és így határoz: (felsorolás) akkor is kell a végére a forrás?

Figyelt kérdés

Nem szó szerint idézve írom, csak a lényegét, átfogalmazva

Akkor is oda kell tenni a végére a forrást? Vagy elég, ha a felsorolás előtt az elején kiírom, hogy xy törvény szerint "ez és ez "...


ápr. 3. 23:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Egy apró pontosítás:


A 45/2019. (III. 12.) számú, a nagycsaládosok személygépkocsi-szerzési támogatásáról szóló kormányrendelet 12. § (5) bekezdése szerint, "a fennmaradó tartozás végrehajtását az Ákr. 134. § (1) bekezdésének megfelelően kell foganatosítani," ha a korábbiakban meghatározott intézkedések sikertelenek (NCSA r., 2019)

ápr. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Miért ne találja meg a plágium kereső? Ott a hivatkozás, honnan írtad, nem plágium.


Nem sajátként van feltűntetve

ápr. 4. 18:24
 13/16 A kérdező kommentje:

Megkérdeztem a tanulmámyi osztályon szöveg közben elég a szerző évszám, irodalomjegyzékben vannak a szakirodalmat és ott tüntettem fel, hogy adott könyvből melyik oldalakat használtam


Szöveg közben 1 esetben kell az oldalszam ha szó szerint van



Mellesleg ki fogja átnézni, hogy minden hivatkozásnál jó oldalszámot tettem e be?

ápr. 4. 18:32
 14/16 anonim ***** válasza:

"Ott a hivatkozás, honnan írtad, nem plágium."


Akkor mégegyszer: Az akadémiai/tudományos közegben NEM CSAK az a "plágium", ha sajátodként próbálsz meg valamit beállítani, hanem ha nem tökéletesen pontosan beazonosítható a forrás helye.


Ez a régebbi, internetes adatbázisok előtti időkből maradt meg a mai napig.

Ha az irodalomjegyzékben az szerepelt, hogy (1927) 11(4) pp. 115-121, akkor szépen előkapták az akkori 4-es lapszámot, felcsapták a 115. oldalt, ha nem volt ott, plágium.


Pedig valójában csak annyi volt a hiba, hogy nem a 4-es, hanem a 3-as lapszàmban volt.

De ez nem számított, nem álltak neki máshol kutakodni. Nincs ott, hibás.


És ez a mai napig él!

Amikor a TurnitIn megtalálja a forrást és másik lapszámot mutat mint amit beírtál, az hibás, plágiumként kezelendő.

ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Mellesleg ki fogja átnézni, hogy minden hivatkozásnál jó oldalszámot tettem e be?"


Tulajdonképpen bárki aki hozzáfér majd, +TurnitIn, illetve akár a bírálók. Tavaly több kliensem esetében is, különböző egyetemek különböző szakjain (köztük ELTE, BGE, BME, SZTE, DE, PPKE, PTE, SE) tüzetesen végignéztek minden egyes forrást manuálisan.

ápr. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

14:

Nehogy azt mondd már nekem, hogy a szakdolgozatban nem lehet hibázni, senki nem tökéletes.

Mi van akkor, ha nem szándékosan 26. oldal helyett 27.-et írok? Van aki fellapozza, netán a plágium ellenőrző leellenőrzi?


"Ha az irodalomjegyzékben az szerepelt, hogy (1927) 11(4) pp. 115-121, akkor szépen előkapták az akkori 4-es lapszámot, felcsapták a 115. oldalt, ha nem volt ott, plágium." Mégis ki? és vissza adták az egész dolgozatot, jöjjön vissza a következő félévben?


Főleg, hogy szöveg közben nem is írtam oldalszámot.

Az irodalomjegyzékbe felírtam a szakirodalmat és ott jelöltem meg pontosan melyik oldalszámokat használtam belőle, mivel tudtommal szöveg közben csak akkor kell oldalszám, ha szó szerint van írva.


15:

Ja, és ha valaki olvassa a dolgozatom, és észreveszi, hogy rossz oldalszámot írtam, akkor majd szól a vezetőségnek, hogy xy hibás oldalszámot írt? Jó lenne visszavenni a diplomáját?!


Ennyire ráérnek, hogy eggyessével végig lapoznak minden forrást?

A konzulens nem nézte át ennyire részletesen, ez a bíráló dolga, ezek szerint?

Én csak az irodalomjegyzékben tüntettem fel az oldalszámokat, mivel szöveg közben nem írtam szó szerinti idézést, az irodalomjegyzékbe is csak azért írtam oda, hogyha nagyon kell ott legyen, de azt is feleslegesnek tartom, ott a szakirodalom címe, ha annyira ráérnek keressék ki maguk az oldalszámot, ugyanis nem szó szerint idéztem, csak a könyvből. (+ netről)

ápr. 4. 20:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!