Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kb. milyen jegyekkel lehet...

Kb. milyen jegyekkel lehet egyetemre főiskolára menni?

Figyelt kérdés
Most úgy konkrét példát nem írok, de mondjuk nem olyan kemény egyetemre mennék, mint a Corvinus, vagy az ELTE. Nagyon megköszönném, ha pl. egyetemisták leírnák, hogy ők milyen jegyekkel jutottak be(érettségi+utolsó két év jegyei)!!!!!!!!
2009. jan. 8. 15:19
 1/10 anonim ***** válasza:

Érettségi: magyar nyelv 4, a többi 5ös.

Uccsó két év jegyei rosszabbak voltak, így hirtelen most a fene se emléxik rá, de kb 3,5es átlag, ezért nálam az érettségi számított.

2009. jan. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Érettségin ami nekem számított az a társadalomismeret és az angol volt, mindkettő 5.

Jegyeim kb. olyan h humán tárgyakból 4-5, reál tárgyakból 2. De nem olyan nagyon mérvadó, én levelezős gimnáziumban tanultam, nem sokat számít szerintem.

2009. jan. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
0%
nem igen
2009. jan. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
fwrewtewttretrtrtartr
2009. jan. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenből ötös voltam. De úgyse a jegy számít jobban, hanem hogy hány százalékos érettségit írsz. Egyébként így nem sok értelme van a kérdésnek, mert nem írtad le, milyen szakra. Van, ahova 190 pont a ponthatár, van olyan is, ahova 400. Azért nem mindegy!
2009. jan. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy az adott évében arra szakra hány ponttal rendelkezők jelentkeznek. elég nagy különbségek vannak sokszor ugyanarra a szakra a különböző években. Engem annak idején 4,5-ös átlaggal felvettek, a következő két évben ugyanez az átlag nem lett volna elég, pár évvel később pedig bőven sok lett volna.
2009. jan. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


ide bepróbálgathatod a jegyeidet, és a ponthatároknál megtalálod, hova mennyivel vettek fel tavaly.

2009. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A pontszámítót én is ajánlom.


Nekem mindenem ötös volt. Sokat dob a nyelvvizsga.

2009. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

szia!

Tavaly érettségiztem.Felvettek a BGFre,az azért eléggé jó suli.ami számított a jegyek közül:a nyelv mindig 4es voltam, a matek,évvégén 4es,érettségim 3as,a töri:11.év végén 3as,12ben ötös és az érettségim is ötös lett.amiért fölvettek:emelt szinteztem töriből,éppen 63%os lett,40 plusz pontot kaptam érte,és pont becsúsztam az államilag támogatott képzésbe.nem nagy cucc hogy fölvettek nagyon alacsony volt a ponthatár,bent maradni lesz nehéz.ne aggódj!!! és igaza van az előttem szólónak a százalék számít

2009. jan. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
legyen minden a lehető legjobb,és ha már valami "elit" suliba vágysz akkor tuti hogy kell minimum egy középfokú nyelvvizsga és felvételi tárgyak közül az egyikböl emelt érettségi :) és se biztos hogy bejutsz,de benne lennél a felső 90% az biztos :)
2009. jan. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!