Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hová menjek továbbtanulni, ha...

Hová menjek továbbtanulni, ha nagyon jó az íráskészségem, kreativitásom?

Figyelt kérdés
Igazából olyan dolgokban vagyok a legjobb, mint például az esszéírás, szóval amit írni kell. Milyen szakmák vannak, ahol ezt hasznosítani tudom? Egyébként jó tanuló vagyok, nagyon jól megy a töri és a magyar. Olyanra gondoltam, hogy pl. pályázat írás vagy ilyesmi szakterület. Segítsetek!
2009. jan. 15. 21:43
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz ujsagironak (komm. es mediatudomany szak), de sok joval nem tudlak kecsegtetni az elhelyezkedesi lehetosegeket illetoen.


Mehetsz magyar szakra, es akkor irodalomtortenesz, iro, hasonlo valhat beloled.


Mivel a tori es a magyar nagyon jol megy, en a jogot ajanlom leginkabb. Azzal a diplomaval nem kell feltetlenul ugyvedkent praktizalnod. Mehetsz kozjegyzonek, mindenfele koztisztviselonek, es nagyon sok lehetoseged lesz kielni az iraszkeszsegedet. Nem mellesleg nem is fizet majd rosszul. Tehat jog es - amennyiben kulfoldi karrierben is gondolkozol - kozben nyelvtanulas.

2009. jan. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Bölcsészkaron végezz kommunikáció-magyar szakot, és közben végezz el egy újságíróiskolát, és keress kapcsolatokat. jó, ha már egyetemi éveid alatt is publikálsz pl az egyetemi lapba, ez jó ugródeszka. legyél nyitott, kíváncsi, élelmes. írhatsz olvasói leveleket 1-1 jelenségre reflektálva komolyabb újságokba is, lehet hogy így figyel fel rád valaki.
2009. jan. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!