Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen orvosira járni?

Milyen orvosira járni?

Figyelt kérdés
Elsőképpen a szegedi orvosi érdekel, de a Semmelweis-re is kíváncsi lennék!Pályavállasztás előtt állok és kíváncsi lennék olyanok véleményére akik oda járnak vagy jártak.(Anatómia, kémia anyag mennyisége). Sokat jelentenének a válaszok! Előre is köszi!
2009. jan. 17. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

"Pályavállasztás" előtt gyakorolhatnád a helyesírást még egy kicsit. ciki, ha a nagyrabecsült orvoskollega nem tud írni. na mindegy, ha te is cikinek érzed, majd változtatsz remélhetőleg.

Orvosin nagyon sokat kell tanulni, sok orvost, és orvostanhallgatót ismerek. nem lébecolnak, bulizni egész egyetem alatt 3-szor ha elmennek. akiket ismerek orvosisok, mind a könyv felett ülnek, természetesen szorgalmi időszakban is. ők erre az életformára rendezkedtek be: sokan tanulókört alakítanak, és napestig együtt tanulnak. most mosolyoghatsz, hogy túlzok. elárulom, nem.

az első év kőkemény biokémia náluk, szinte csak erről szól, aztán meg az anatómia. a jobb képességűek átmennek belőle rögtön, a nem olyan jók sokadjára, de ez az egyik legfontosabb szűrőtárgyuk. a következő szemeszterek az orvostudomány különböző diszciplínáinak elsajátításáról szólnak, mindenből tanulnak valamennyit, hiszen egy orvosnak minden betegséghez értenie kell, nem csupán ahhoz, amire később szakosodik. ezen időszak alatt mindenki ugyanazt tanulja, akár belgyógyász, akár nefrológus, akár fogorvos lesz a későbbiekben. a szakosodás később történik náluk.

2009. jan. 18. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Én láttam már orvostanhallgatót buli után félrészegen előadásra menni.
2009. jan. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
bocs a hibámért. Nekem is van egy ismerősöm aki azt mondja, hogy kell tanulni , de jobban vizsgaidőszakban, szóval mint máshol. Csak én ezt nem hiszem el. Inkább jobban elhiszem hogy egész nap tanulni kell.
2009. jan. 18. 12:20
 4/6 anonim válasza:

Én szegedre járok, tényleg sokat kell tanulni főleg anatómiát, kémiát az első két évben, de a többi tárgy sem könnyű, viszont azt mondják a harmadév a legnehezebb, aki azon túljut abból már orvos ha akarja ha nem.

Szerintem nem igaz, hogy semmi buli nincs, mert akármelyik csütörtökön ha elmész tuti összefutsz évfolyamtársaiddal.

2010. febr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Előző vagyok


A tananyag mennyiségéről még annyit, hogy jóval több és komolyabb mint más szakokon, ez igazi egyetem, a többi ehhez képest vicc.

2010. febr. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm most volt elsőéves a debreceni orvosin, és ő félévkor kitűnő volt! Évvégére már becsúszott egy-két négyes, de ez akkor is elképesztő! Na jó, ő még karácsonykor is tanult :)
2011. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!