Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szentendrei Móricz Zsigmond...

Szentendrei Móricz Zsigmond Gimnázium milyen suli?

Figyelt kérdés
mi a véleményetek róla, kb hány ponttal vennének oda fel? :D :O
2011. jan. 22. 19:04
1 2
 1/16 Szabó Róbert ter válasza:
69%
Hát, szentendrén van, Móriczról van elnevezve és akk. vesznek fel oda ha elég pontod van.
2011. jan. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
kösz, te überzseni..:D
2011. jan. 22. 19:37
 3/16 anonim válasza:
86%
Ha a Móriczból akarnál továbbtanulni akor az szinte esélytelen ha csak nem a nyelvi előkészítős tagozatra mész mert az viszonylag normális de az se túl jó.Van benne Matek-Fizika Biológia-Kémia és egy általános tagozat és Angol Német nyelvi előkészítős 5 évfolyamos,ha 65 pont fölött vagy az írásbaliba akor fölvettek,de a www.mzsg.hu minen fönt van.
2011. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
25%
Megkésett válasz, de kb. 120-140 ponttól vesznek fel, az a 65 ponttól mindenkit válasz marhaság, 105 alatt eleve elutasítanak! Szerintem meg jós suli.
2011. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
25%
Megkésett válasz, de kb. 120-140 ponttól vesznek fel, az a 65 ponttól mindenkit válasz marhaság, 105 alatt eleve elutasítanak! Szerintem meg jó suli.
2011. máj. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
valaki oda jár mert meg jelöltem irjon ha valaki oda jár...
2014. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
13%

NE ismétlem NE menjetek oda, SOHA! Ha jót akartok magatoknak soha nem jelölitek meg ezt az iskolát, meg se fordjuljon a fejetekben, maga az öngyilkoság! MÉG CSAK VICCBŐL SE! Oda jártam, de senkinek sem ajánlom! Gondolom a válasszal már jócskán elkéstem, ha szerencséd van akkor nem vettek fel. A diákok 85% egy köcsög, ha egy fokkal is értelmesebb vagy az átlagosnál már "gáz" vagy. Egyre borzalmasabb a színvonal a tanulók körében, már-már alig található olyan ember aki miatt érdemes bejárni, és nem stresszeled szét az agyad. A tanárok szarok, vagy lagymatagok, de annyira hogy képtelenek fegyelmezni egy osztályt, és a gyerekek kerekednek felül. Semmi tekintélyük nincs. A másik fele a tanároknak pedig nagyon sokat vár el, és semmit sem tanít az órákon. Vagy úgy tanítja, hogy egy szót se érts véletlenül se, nehogy meglegyen már a kettes! Akármilyen tagozatra mész, mindenhol ugyanolyan szinten (néha már egyetemi szinten!) várják el a tananyagot minden egyes tantárgyból. A reál osztályosok járnak a legszarabbul - tapasztalatom szerint - reál tárgyakból vannak a legköcsögebb tanárok, és szinte garantált a bukás, lehettél te ötös is pl. fizikából vagy kémiából. Mindezek mellett több ismerősöm is (és velük együtt én is valamilyen szinten) belebetegedett ebbe az iskolába. A kórházakban meg is kérdezik, hogy "Te esetleg nem az MZSG-be jársz?" Mert nagyon sokan szenvednek magas vérnyomással vagy éppen alacsonnyal, esetleg egyéb szívbetegségekkel a stressz miatt, amit ez az iskola, a diákok, a közösség, a tanárok okoznak. Egy nagyon közeli ismerősöm már belebetegedett az osztályába, képtelen bejárni mert annyira elviselhetetlenek! Nagyon beteges lett, a gyógyszerek pedig kikészítették az immunrendszerét. (Megmondom őszintén én is így jártam, nem egyszer...) Ha még nem vettem el valakinek a kedvét akkor tovább mondanám: az iskola még soha nem volt felújítva, szerintem ugyanazok a mosdók vannak az iskola megnyitása óta (ami nem 10 év, hanem legalább 60 ha jól tudom). Mindenféle pénzt elnyernek, de elsikkasztják vagy mit tudom én, de az biztos, hogy semmibe sem fektetnek be. A menza ehetetlen, én egész nap éheznék inkább. Ne tévesszenek meg a rózsaszín fák és a viszonylag "szép" külső, belülről rohad az egész! Tanárok, diákok és maga az épület is!

Őszintén remélem mindenkinek elvettem a kedvét ettől az "iskolától" - egyébként én inkább börtönnek nevezném -, ne adjátok meg az örömet ezeknek a mocskoknak, hogy még egy generációt kínozhassanak, ne jelentkezzetek ide, ha rám - és még sok más velem egyetértőre - hallgattok. Sokáig úgy hittem, hogy egyedül vagyok ezzel a véleményemmel, de szerencsére sokan egyetértenek. Olyan egyébként a hely, mintha lenne rajta valami "átok". Soha nem éreztem jól magam ott.

Üdv., egy régi móriczos tanuló ;)

2014. márc. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!

Azért írok ide, mert eléggé ledöbbentett az előző hozzászóló válasza. Én is a Móriczban végeztem, és egy jó gimnáziumnak tartom. Nem a legerősebb, de egy közép erős iskolának mondanám. Ráadásul reál tagozaton tanultam, amit úgy lehúzott a fenti válaszoló. Valóban, aki fizika tagozaton tanult volt követelmény, de szerintem mindent elmond, hogy az osztály fele kb. a BME-n vagy az OE-n végzett azóta jó eredményekkel. Én humán irányba mentem, ezért nekem voltak is problémák a jegyeimmel reál tárgyakból, de nem éreztem stresszesnek, és vérnyomás problémái se voltak soha:D

A tanárok közül voltak kiemelkedőek, nem is egy, de nyilván az ő hozzáállásukat is meghatározza a diákok/szülők viselkedése..

Volt egy pletyka mostanában hogy az egyik tanár, direkt nem írom le kiről van szó, elég nagy szemét lett, mert kiakadt a sok idiótán. Nem csodálom, ha esetleg a fenti hozzászóló is nála tanult.

Kicsit rosszul is esett ez a komment, mert baromira nem a realitást tükrözi. Én szerettem oda járni, jó volt a közösség, a tanárok sokat foglalkoztak velünk, a környezettel se volt gond szerintem, főleg, hogy nemrég újítottak a sulin, amit mindennap látok, mert itt lakok a közelben:D Úgyhogy, aki oda szeretne menni szerintem nem fog rosszul járni. Reálon lesz követelmény, de utána sokkal könnyebben fogja venni az akadályokat egyetemen/fősulin az is biztos..

2014. máj. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocs az elütésekért, de sietve írtam, úgy felhúzott az előttem lévő kommentelő.
2014. máj. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%
Én 2007-ben érettségiztem ott, reál szakon. Nem tudom a kolléga, aki azt írta, hogy a brutális és kegyetlen tanárok, korházba juttatják a diákokat mikor járt oda, de nálam még más volt a helyzet. Maknics Gábor volt az osztályfőnököm, akiről még a felvételi előtt sok rosszat hallottam, aztán pozitívan csalódtam benne. Ő volt az egyetlen tanár, aki a műszaki fősulihoz hasonló órát tartott, amit leadott azt rendesen számon is kérte. Akkor az általános és nyelvi osztály volt a gyűjtő. Tőlünk senki nem került kórházba és a diáktársaim se voltak köcsögök. Nyilván akadtak hülyék, de az hol nem? Osztály több, mint a fele diplomás, abból közel a 2 harmada mérnök. Szerintem a számok magukért beszélnek. De ez "régen" volt.
2014. máj. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!