Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemet végez az,...

Milyen egyetemet végez az, aki újságíró akar lenni, de nem szeretné a médiaszakot végezni, mert az gagyi?

Figyelt kérdés
újságíró szeretnék lenni, 3 idegennyelven beszélek, és azt érzem h a médiaszakkal semmire se mennék, csak időpocsékolás. Szeretnék egy rendes diplomát, és utána írni, a tehetségem megvan hozzá, de persze kell még tanulnom. Milyen szakot tanácsoltok, ami jó alap lehet?
2011. jan. 22. 22:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Legyél szakújságíró, azzal van a legtöbb esélyed elkerülni az éhenhalást. Tehát végezz el pl. egy gazdasági szakot, és akkor mehetsz mondjuk a hvg-hez újságírónak. De ez bármilyen szak lehet, ami érdekel. És külön jó, hogy lesz B-terved, azaz "rendes" diplomád, ha az írás valamiért nem jönne össze.
2011. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
magyar alapszak
2011. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A HVG egyik újságírójával beszélgettünk az egyetemen pár hónapja, és ő is azt tanácsolta, hogy ma aki újságíró szeretne lenni, ne média szakra menjen. Ugyanis ott nem tanítják meg sok mindenre. Egy újságírónak értenie kell ahhoz, amiről ír - tehát egy olyan szakot válassz, ami az érdeklődési körödbe esik, amely témáról szívesen írnál, és azt végezd el. Magának az írásnak a készsége jöhet csuklóból (ezt nevezik tehetségnek), de ha nagyon papír kell, vannak pár hónapos újságíró-tanfolyamok, nem kell hozzá egyetemi végzettség (különben ott álsz, hogy tudod, hogy kell írni, csak azt nem, miről...)
2011. jan. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
66%

ha tudod, hogy újságíró szeretnél lenni, és nem akarsz médiaszakot végezni, akkor próbálkozhatsz már most diploma nélkül is elhelyezkedni, igaziból ugyanolyan esélyeid vannak, mint médiás diplomával.

Vagy ha tudod például, hogy milyen témában szeretnél majd főleg írni, akkor lehet valami azzal kapcsolatos. Pl ha a külpolitikával akarsz majd mondjuk foglalkozni, mert úgyis beszélsz 3 idegen nyelvet, akkor lehet valami ilyen szakot is végezni, aztán majd csak jól jön.

2011. jan. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én világéletemben újságíró/riporter akartam lenni egészen általános óta, de nem média szakra mentem hanem közgazdaságira, mert a gazdasági dolgok is nagyon érdekelnek..pl tök el tudom képzelni h vmilyen gazdasági napi- vagy hetilapba írjak és ilyen végzettséggel lesz is rálátásom a dolgokra.

Amikor volt nálunk gimiben újságíró tanfolyam a pasas mondta h nem kell ehhez egyetemi végzettség, csak tehetség,elszántság,széles látókör,műveltség.

Én is csak azt tudom ajánlani neked h válassz egy olyan szakot ami nagyon érdekel azt végezd el és utána próbálkozz.

2011. jan. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyébként ehhez tényleg nem egyetem kell, hanem tehetség és elszántság. A 3 idegen nyelv nagy előny, de nekem mindig azt mondták - most újságíró-gyakornok vagyok -, hogy a szakma az olvasásnál kezdődik. Aki újságot akar írni, az olvasson, olvasson és olvasson!

Mert itt kezdőik minden: ez adja a műveltséget, a fogalmazókészség fejlődését, a nyelvi formálódást.

2011. jan. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!