Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a nehezebb? Gépész-,...

Melyik a nehezebb? Gépész-, villamos v. mechatronikai mérnök? Sorrend mi lenne a 3 közül?

Figyelt kérdés
És a gödöllői egyetem , bánki, kandó milyen iskolák? jók az adott szakmában? megbecsült helyek, elismert diplomák?
2011. jan. 30. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a villany a legnehezebb, bár a mechatronikát nem ismerem.

Ha jó állást akarsz, akkor BME. De szerintem a többivel is el tudsz helyezkedni, mert hiány van mérnökökből.

2011. jan. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Villany a legnehezebb, sztem a gépész a második.

Az elözö válaszadónak igaza van, hiányszakma, föleg a villamosmérnöki.

2011. jan. 30. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mechatronikai mérnöknek értenie kell a gépészethez, a villamossághoz és az informatikához..


Tehát le egyszerűsítve a a jó mechatronikai mérnök egy mérnökinformatikus, egy villamosmérnök és egy gépészmérnök tudását tudja magáénak...


Innentől kezdve nekem senki ne mondja hogy az könnyű...

2012. márc. 1. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
...pontosítva.. a mechatronikai mérnöknek kellene a legtöbb tudásanyagot megtanulnia a felsorolt mérnökök közül.
2012. márc. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bár lehet manapság már összemosódni kezd ez.. például most néztem utána, hogy például a GAMFon a gépészmérnök és (ipari)informatikus hallgatóknak is vannak olyan mechatronikai laborgyakorlataik, ahol saját maguk kell hogy szereljenek, végezzenek mérési feladatokat, saját kezűleg kell,hogy programozzanak ipari robotokat, mérjenek szenzorok méréstartományát, pneumatikai elemekből szerelnek össze kapcsolásokat, hidraulikus méréseket végezzenek, hibadiagnosztikai mérést (hibakeresést)végeznek. PLC vezérléseket építenek, mérés adatgyűjtő rendszerekkel ismerkednek, ipari képfeldolgozás gyakorlatotokon hálózatba kötött intelligens kamerákkal dolgoznak... ipari információs rendszerekkel, ipari elektronikával ismerkednek... és sorolhatnám.. tehát kifejezetten mechatronikát tanulnak.
2012. márc. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Elméletileg a mechatornika lenne a legnehezebb, ehhez képest se a gépész se az elektronikai oldalát nem tudják.
2015. jan. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!