Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csak ennyi a tanulmányi...

Miért csak ennyi a tanulmányi ösztöndíj (SZTE)?

Figyelt kérdés

Az SZTE-BTK elsőéves, mesterképzésben (Msc) résztvevő hallgatója vagyok, az őszi félév során a kreditindexem (ami alapján az ösztöndíjat számítják) kereken 5 egész lett.

Erre az átlagra kapok most 12400 forintot, ami egyszerűen röhejes.

Csak összehasonlításképp: amikor még alapképzésen voltam, s 5,2 lett az átlagom, 23500 forintot kaptam, de még amikor "csak" 4,4 volt az átlagom anno, akkor is kaptam 16000 forintot.


Ti mennyit kaptok (hanyas átlagért)? Írhatnak olyanok is, akik nem az SZTE-n tanulnak.


2011. márc. 9. 17:15
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
52%
3. vagyok. azért ne általánosítsunk! én 3 kisgyerekkel vagyok itthon, megdolgoztam az átlagomért, h pénzt kapjak, nem mindenki kocsmázik. azért is szerettem volna több pénzt,h anyukámon, mamámon segítsek.
2011. márc. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
83%

"Kislányom, én nehéz fizikai munkával megkerestem magamnak az egyetemhez szükséges pénzt. Valószínűleg az én adómból kapod a semmire az ösztöndíjat amit elkocsmázol, szóval a helyedben csöndben maradnék."

Jaj, hagyd már ezt... A te adódból, mi? Meg már párszázezer ember adójából. A szülei, nagyszülei, rokonai adójából is.

Amúgy sem tudhatod, hogy mire költi azt a pénzt, szóval ne vádaskodj. Egyébként nem gondoltam, hogy rokonok vagytok ("kislányom"). De akkor miért sajnálod tőle a pénzt? :P

Ha meg téged nem vettek fel államilag támogatott helyre, és így nem kaphattál ösztöndíjat sem, akkor az a te gondod! De én sem jövök itt azzal, hogy aki pl. szociális támogatást kap, az egy szemét, mert én sosem kaptam!

2011. márc. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 A kérdező kommentje:

HÖK fórumon írták:

Az előző féléves ösztöndíjak alapján számolgattam egy kicsit.

Ha jól számoltam összesen 5069 hallgató kapott ösztöndíjat és közöttük havonta 113.505.000 forintot osztottak szét.

(ez 22392 forint átlagosan/fő)


Kérdésem: Hogy lehet az, hogy 40%-kal visszább vették a minimum és maximum összeget, de a kiosztott pénz mennyisége nem változott?


Utánajárás. Az idei táblázatban összeadtam mindenkiét: 86.400.500 az eredmény.

Felmerül a gyanú, hogy nem valósak a darabszámok… Összeadtam azokat is: 6566 ember (átlagban 13159 forint/fő). Újabb kérdés: Ki tudná bizonyítani, hogy tényleg ennyien kaptak is?!… 30%-kal növekedett volna a hallgatói létszám tavaly óta?? Hiszen a rá jogosultak 48%-a kapott tavaly is és idén is.


Az pedig bizonyítható, hogy kiosztott összegek mindettől függetlenül sem stimmelnek. Állítólag nem csökkentették a hallgatói ösztöndíjalapot.

Akkor hová tűnt a különbség, 27.104.500 forint?

(Mindez havi szintű, 5 hónapra vetítve _százmilliós_ nagyságrendű dologról van szó…)


Kérdések tömkelege, érthetetlen számok. Hülyének néznek minket, annyi biztos…

2011. márc. 10. 11:33
 24/38 anonim ***** válasza:
47%

Állítólag ma vagy holnap lesz dolgozói összegyetemi megbeszélés a megszorításokról és stb...

Ezen a Hök-ös dolgon kiakadtam, a drága Ehök elnököt szidják, mint a bokrot. Mondjuk nem is csodálom, mert 154 pont volt a szociális ösztöndíj határ, de olyan csoporttársam nem kapott, hogy az már szó szerint vérlázító. A fellebbezésre meg már azt mondták egyértelműen neki, hogy be se adja, mert nincs értelme.

Könyörgöm, hova a manóba tűnnek el a milliók???

Érdekes módon, mindig a diákok szívják....Elég abból kiindulni, hogy ha elakarsz valamit intézni, mindig olyan ,,segítőkész" emberekbe ütközöl.....

No comment, ez az SZTE.

2011. márc. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
Elvileg ma fél 4kor lesz rektori cucc. De nem tudom, hogy csak dogozóknak vagy mindenkinek.
2011. márc. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:

[link]


erre a gyöngyszemre még most akadtam :)

2011. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:

Köszi! Ezt én egy másik "gyöngyszemmel" fejelem meg:


[link]


Szóval van/lenne itt pénz dögivel, csak épp nem teljesen igazságos elosztásban (finoman megfogalmazva).

2011. márc. 10. 15:10
 28/38 anonim ***** válasza:
76%

és csodálkoznak, hogy minden fiatal aki tud ill. akar lelép külföldre....

de az alkotmányba bekerült, hogy a kisgyerek után is van szavazati jog....komolyan nem tudom, hogy hova fajulnak a dolgok

2011. márc. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
100%

tegnap 17:46

Nem, sajnos a kutatásra sem jut már annyi, csökkentették a kiosztható OTKA-t is. Nálunk meg munkaidő-rövidítéssel próbálják legalább a rezsit kigazdálkodni, hogy a 250 milliárdos hiány ránk eső részét teljesíteni tudjuk.

A ki nem osztott ösztöndíjak is stabilitási alaphoz kötődhetnek talán:

[link]


OFF. "az én adómból ne" lemezt le lehetne már venni, ez az egyszerű emberek megvezetésére született anno valamelyik választási kampányban.

"Az én adómból ne" tanuljon a más gyereke, de azért engem lásson el az orvos zokszó nélkül ingyen, a gyerekemet meg tanítsa a tanítónő éhbérért rendesen és példamutatóan - na ettől hányok.

Én meg ragaszkodom ahhoz, hogy az én adómból versenyképes, ésszerűen konstruált és ellenőrzött oktatási rendszert hozzanak végre létre, ahol a hallgatók méltó körülmények között tanulhatnak és teljesítményre sarkalló ösztöndíjat kaphatnak. Vissza a felvételi rendszereket, magasabbra a követelményszintet - csak ez tartja kordában a hallgatói létszámot.

2011. márc. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:

Oké, én megértem hogy nincs annyi pénz ösztöndíjra.

De attól még azt a kevés pénzt eloszthatnák igazságosan. Mert ami ebben az évben ment, az röhej.

Eddig megvallom őszintén fel sem tűnt, mivel előző félévben tisztességes összeget kaptam a "szenvedéseimért", nem nézegettem, hogy máshol milyen eredményekre adnak ugyanennyi pénzt.

De most nézegettem az ösztöndíjátlagokat...

Vannak olyan szakok (gyanítom ahol csak egy-két ember van), ahol 0,x-1,x-es átlagokkal lehet pénzt kapni. Ráadásul van, ahol max összeget.

Na nehogy már...

Ez ellen miért nem volt lázadás már az előző félévben?

Miért nem szabnak meg egy minimum határt, ami alatt nincs ösztöndíj?

Mert az kicsit idegesítő, hogy vki csak azért kap 10-20 ezer forintot, mert alig vannak az évfolyamon, közben meg 0,x-es átlaga van.

Ezt mégis hogy gondolták?

2011. márc. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!