Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért csak ennyi a tanulmányi...

Miért csak ennyi a tanulmányi ösztöndíj (SZTE)?

Figyelt kérdés

Az SZTE-BTK elsőéves, mesterképzésben (Msc) résztvevő hallgatója vagyok, az őszi félév során a kreditindexem (ami alapján az ösztöndíjat számítják) kereken 5 egész lett.

Erre az átlagra kapok most 12400 forintot, ami egyszerűen röhejes.

Csak összehasonlításképp: amikor még alapképzésen voltam, s 5,2 lett az átlagom, 23500 forintot kaptam, de még amikor "csak" 4,4 volt az átlagom anno, akkor is kaptam 16000 forintot.


Ti mennyit kaptok (hanyas átlagért)? Írhatnak olyanok is, akik nem az SZTE-n tanulnak.


2011. márc. 9. 17:15
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

"Vannak olyan szakok (gyanítom ahol csak egy-két ember van), ahol 0,x-1,x-es átlagokkal lehet pénzt kapni. Ráadásul van, ahol max összeget."


Ez tényleg érdekes...

Nekünk benne van a TJSZ-ben, hogy a szakátlag feletti teljesítménynél jár ösztöndíj, de csak a 2,00 feletti részért. Tehát ha 2,00 alatt van a szakátlg akkor is csak a 2,00 feletti átlagért kap az ember öd-t.

2011. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
76%
Hát úgy néz i vmelyik szakon ez nincs benne. Bár szerintem a 2-es határ is röhejesen alacsony.
2011. márc. 10. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

"Bár szerintem a 2-es határ is röhejesen alacsony."


Azért egy kemény mérnöki képzésen a 2-es kredites átlagért nem egyszer hugyozol vért vizsgaidőszakban :)

2011. márc. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

Ezen most vitázhatnánk:P

Lényeg az, hogy minden szakon kellene vmi minimum. Mert ez így szánalmas.

2011. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
100%

SZTE-ÁOK 5,6-os átlagra nem kaptak semmit.

Érdekes módon, amíg a kari HÖK-ök osztottak, addig minden oké volt. Most meg azzal takaróznak, hogy sok az elsős.....csak azt nem teszik hozzá, hogy tavaly is voltak elsősök és furcsa módon nem volt felháborodás.

Bízom benne, hogy valaki mondani fog valamit, mondjuk a rektor úr kiadhatna egy közleményt.....haha, nem álmodozok. :)

2011. márc. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
76%

Nah, tegnap volt nekünk tájékoztató:) (ÁOK-s vagyok, a HÖK-ösök tartották)

Szóval eddig a karok osztották ki a pénzt, a mostani tanév szeptemberétől pedig összegyetemi cucc lett.

Mivel első félévben az elsősök nem kaptak ösztöndíjat (de az egyetem kapott utánuk pénzt, amit szétosztottak a felsőbbévesek között!!), így nekünk több jutott.

Most ugye már kapnak az elsősök is, tehát ugyanannyi pénzt kell többfelé osztani.

(Amikor nálunk a karon még a HÖK osztotta a pénzt, ezt a baromi nagy különbséget megpróbálták kicsit csökkenteni. Méghozzá úgy, hogy az elsősök után kapott fejpénznek a felét az elsősök megkapták "karácsonyi pénznek" - én anno így még egy összegben 21 ezer forintot kaptam! - a többi ment csak a felsőbbéveseknek. Így is volt vmennyi különbség az első és második félév között, de nem annyi, mint most. Elvileg jövő évtől már az összegyetemi rendszernél is bevezetik azt, hogy nem osztják szét az összes pénzt, ami az elsősök után jár.)

Plusz míg előző félévben kevés ember kapott nagy összeget, a többség pedig mondjuk 15-20 körül kapott, addig most több ember kapja a max közeli összeget, és viszonylag kevés az alját.

Az ÁOK-n pedig azért szaladt fel ennyire az ösztöndíjhatár, mert a jogosultak 50%-a kaphat pénzt. Mivel sokan azt csinálták, hogy felvettek 45 kreditet (az ajánlott 30 helyett), szépen felszöktek a határok.


Javasoltuk, hogy talán nem kreditindexet kellene nézni, hanem annyival osztani, ahány kreditet az ember felvesz.

De mivel most minden az egész egyetemre, nem csak egy karra vonatkozik, ezt nem lehet megoldani.


Még vmi:

Nálunk a karon ha vkinek van nem teljesített kredite (akár szabadon választható tárgyból is!!), az alapból kiesik a kalapból, nem kaphat ösztöndíjat.

De ezt a többi karon nem hajlandóak megszavazni, mert kitörne a lázadás.

Pedig marhára nem ártana, mert ez így szánalmas.

2011. márc. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

"Azért egy kemény mérnöki képzésen a 2-es kredites átlagért nem egyszer hugyozol vért vizsgaidőszakban :)"

Erős csúsztatás! Egy mérnöki képzésen egész évben szenvedni kell, az nem a bölcsészkar, hogy elég a vizsgaidőszakban tanulni.

(BME-n például max. 4 vizsga lehet, a többi tárgyat év közben kell teljesíteni. De a vizsgákat sem lehet úgy megcsinálni, hogy a félév végén kezdek rájuk készülni.)

2011. márc. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
84%

Jah és még vmi: Azt mondták, nem kell többet 40 ezres ösztöndíjra számítani. Következő félévben is max 28ig fog felmenni, ez a 40-es egyszeri eset volt.

Szóval kár a hőbörgés, nem lesz több.

Az ÁOK-n voltak egyéb gondok is (olyan sem kapott, akinek járt volna, mert elk*rták a HSZI-n), ők megkapják a pénzt, de ennyi.


Szerintem ahelyett, hogy az összegen nyávogunk, az ellen kellene tenni, hogy olyan emberek is kapnak pénzt, akiknek nem járna.

Pl mindenhol be lehetne vezetni, hogy nem teljesített kredit esetén kiesik a kalapból.

De hát erre várhatunk, mert a drága kari akármilyen izék nem merik bevállalni.

2011. márc. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!