Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg láttok kivetnivalót...

Tényleg láttok kivetnivalót abban, hogy egy meleg tanár egy gimnáziumban tanítson?

Figyelt kérdés

Mert sajnos tudok ilyen esetről, egy kedves, nagyon aranyos kollegámat emiatt rúgták ki (persze csak burkoltan .. a hivatalos indok az volt, hog ynem volt megfelelő tapasztalata ... haha), én pedig úgy sajnáltam, mert egy halál jó fej srác volt, és teljesen fel voltam háborodva.

Őszintén mi a gond azzal, ha van eg ymeleg tanár a gimiben? Most attól kevésbé fogja tudni tanítani az angolt pl? Vagy mi? Annyira borzastó ez a magyar gyöpös felfogás, miközben meg hallom nyugaton ez semmilyen problémát nem okoz, tök egyértelmű. Miért vagyunk mi ilyen nagyon prűdek?

Vagy kinek mi a véleménye? Milyen érvet tudtok mondani amiért egy meleg tanár nem lehet jó tanár? Mert én speciel semmilyet, de hátha valaki jön ötletekkel.


(azt gyorsan kizárom, hogy az olyanokat, hogy "mert elcsábítja a fiúkat", na ezeket hagyjuk, mert ezt már hallottam, és erre csak azt tudom miondani, hoghy ha már így nézzük a dolgot, akkor a heteroszexuális tanár meg a lányokat csábítja el, nem?

Úgyhogy mi a probléma emberek ??


Én tanár vagyok (nő), és annyira örülnék akár tanárkollégák akár diákok válaszának is!!! Komolyan, diákok, ne kíméljetek, mondjátok amit gondoltok erről! Köszi


2009. febr. 26. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/71 anonim válasza:
94%
ez már a bunkóság legfelső határa....mi az, hogy azért rúgják ki, mert meleg...Istenem, annyira aberáltak az emberek. Azért mert meleg valaki, attól lehet ugyanolyan jó ember, mint bárki más, és semmivel se kevesebb a nemi hovatartozása miatt...én tuti feljelenteném...
2009. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/71 anonim ***** válasza:
95%

Semmi kifogásom nem lenne egy homoszexuális tanár(nő) ellen. Nem hinném, hogy órán elkezdené mesélgetni, hogy milyen a szexuális és egyéb magánélete. A szexualitás meg, szerintem, nem a legfőbb ismérve, tulajdonsága egy embernek. És a homoszexuális emberek, szerintem, sokkal elfogadóbbak, és realistábbak egy-egy kisebbséggel szemben, hiszen ők is "tagjai egynek".

Mondjuk, ezt én így 16 éves meleg srácként látom...

2009. febr. 26. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/71 anonim ***** válasza:
78%

Nos én egy 28-as friss anyuka vagyok.

Semmi kifogásom és közöm nincs más nemi identitásához és egyéb magánügyeihez.

A lényeg az , hogy a tisztelt tanár a magánéletét tartsa meg magának, ne ismertesse a gyerekekkel és akkor nem lehetne gond.

Hiszen ha egy tanár nem meleg, de kiteregeti a magánéletét a gyerekeknek stb.. azt pont úgy ki kellene rúgni, mert a tanárok élete, a kapcsolatuk és a csókolózások még megszokott esetekben sem tartoznak a gyerekekre. Nem kell eltitkolni, de nem kell róla beszélni.

Én nem rúgnám ki a tanárt ha nem mutogat a gyerekeknek olyat amit nem kell.

2009. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/71 A kérdező kommentje:

Mindkét válasznak örülök nagyon, hát úgy tűnik csak kedves igazgatónő vakult és bolondult meg teljesen a homofóbiájától. Sőt odáig ment, hogy egyenesen közölte a huszonéves sráccal, hogy hát egy melegnek nem való a tanári pálya, hát miért nem megy más területre? ... Én bevallom, nekimentem volna a helyében az biztos.


És akkor tegyük hozzá, hogy egy iszonyatosan értelmes, két diplomás,aranyos emberke, nem értem ezta sötétséget ami némelyek agyában van, de komolyan.


12:28-as

pedig aranyos, hát és azt képzeld el, hogy a heteroszexuális diákjai is imádták őt pedig tudták róla tök nyíltan. Na most kérdezném, ha szakmailag is kifogástalan, méga diákok is szeretik nagyon egyszerűen a személyiséhe miatt, akkor kedves igazgatónőnek ez úgy hirtelen mind semmi? Eszem megáll ...


A pereskedést nem javasolta neki ügyvéd, mert azt mondta egyrészt majd elpereskedhetnek 8 évig a semmiért, másrészt úgyis talál valami olan indokot ami valósnak tűnhet, szóval azt mondta, bármnennyire is igaza van,egyszerűen nem tud mit kezdeni.

Na hát ez meg a következő szomorú lépés, hogy elég egy homofób iogazgató, és csak mert ilye sz.r a rendszer amilyen, még csak fellépni se tud ellene.


Bár amig tudjátok a saját kollégáim nagy része is ugyaneztgondolja, hogy úr isten, hát már hogy taníthatna, hát jézusom , és különben is fúj, és stb, na szóval .... azt képzeljétek el, volt olyan kollega is, aki a hatalmas agyával a szünetben adott neki egy bibliát, hogy olvassa jó sokat és higgye el, majd ebből ki fog gyógyulni, ha nagyon akar, és ha nagyon sokat olvasgatja. Csak az a baj, hogy a kollegám erre azt mondta neki, hogy dehogy akar ... :-)


Hát tudjátok, én szóhoz se jutok ..

2009. febr. 26. 12:54
 5/71 A kérdező kommentje:

12:51

Hát ez elég szomorú, hogy 28 éves azaz fiatal generáció is így gondolkodik ... De miért? A tanár már nem is ember? Áruld már el egy mai 15-18-19 évesnek mi lesz a baja, ha tudomást szerez arról, hogy a tanár meleg? Maximum szélesebb, színesebb világképe lesz, na meg aztán amikor msanapság meleg siskók is tinikkel vannak tele, akkro mégis miről beszélünk? Mit ne mutogasson? Úgy érted a heteroszexuális nyugodtan mondhatja, hogy "na megyek a feleségemért" de a meleg nehog ymegszólaljon, hogy "na megyek a barátomért"?? Mert? Akkor mi van??

Én éppen ebben látom a hatalmas hibát, hogy még fiatalabb generációk is olyannyira prűdek, hogy hihetetlen, sokszor magam döbbenek meg, pedig én nem 20-on éves vagyok.

2009. febr. 26. 12:58
 6/71 anonim válasza:
85%
Sztem nincs semmi abban ha meleg egy tanár,nemtom mér kell kirugni főleg ha jófej...Amúgymeg az egyetlen akinek kellemetlen lehet ha meleg a tanár az ő maga...ha jófej és bírják a diákok,akkor semmi gáz,de ha nem szimpi akkor 100% hogy kicsinálják... + az se mellékes h milyen suliban tanít.. /1 diák/
2009. febr. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/71 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem nem valo gyerekek koze egy meleg tanar.

Kulfoldon elek, egy olyan orszagban, ahol rengeteg a meleg. Megis ugy gondolom, nap mint nap ne legyen egyutt egy meleg ember a gyerekemmel, hiszen foleg ha annyira szeretik ot a diakok, akkor peldat vesznek rola, nem? Azt mondjak, igen anya, tudod, a Miklos bacsinak is baratja van! Nem baratnoje, baratja! Tehat anya, akkor te miert tiltod tolem, hogy en mint fiu fiuval jarjak?

Oszinten, mondd meg, te a gyerekeidnel boldog lennel, ha melegek lennenek? Ha igen a valaszod, akkor hazudsz.

Te is tudod, hogy ez nem normalis dolog.

A jo fej tanar kulonorakat adhat, es nyelviskolaban is tanithat, szerintem jobban megfizetik, mint egy sima gimiben ot. Egy angol tanarnak nem nehez elhelyezkednie, ebben biztos vagyok, en a helyeben csak kulonorakat adnek jo penzert:)))

Vagy kulfoldre is koltozhet a tanar ur, ott talan jobban elfogadjak a melegeket, bar iskolaban szerintem nem tanitanak meleg tanarok.

2009. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/71 anonim ***** válasza:
85%

13:11-es válaszoló!


Attól, hgogy tudják a diákok valakiről, hogy meleg nem fognak ők is meleggé válni.

Ha azt akarod, hogy ne legyen együt melegekkel egy gyerek, tanácsolj valamit az osztálytásaimnak! Verjenek meg? Közösítsenek ki? Kérlek mondd meg!


Én speciel ilyen emberek közé nem engednék gyerekeket, mint te!

Ebből az esetből is látszik, hogy iskolában igenis tanítanak melegek, csak van, akit elzavarnak...

Az meg már elég nagy baj, hogy az embernek el kell mennie a hazájából, hogy boldogan, jól élhessen...


12:28-as voltam

2009. febr. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/71 anonim ***** válasza:
92%
Miért ne taníthatna? TANÁR legyen, aki semmilyen szempontból nem tekinti szexuális célpontnak a gyerekeket. Tehát ne legyen se kislányokkal kikezdő bácsi, se kisfiúkat elcsábító fiúka. A szexuáalitását nem kéne azért nyilt vita tárgyává tenni, ugyanúgy ahogy azt sem, hogy a fizikatanár megcsalja-e a feleségét vagy nem. Mindkettőt megtudják úgyis a gyerekek, de ezekkel nem hiszem, hogy demonstrálni kéne. (Nem a konkrét esetről írok, hanem általánosságban) Egy gyereknek azért mert a tanár példakép valamilyen szempontból, az nem azt jelenti, hogy szexualitásában is utánozni akarja, ugyanúgy, ahogy az étkezési szokásait se a tanár mintájára fogja alakítani.
2009. febr. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/71 anonim ***** válasza:
88%
Utolsó válaszoló: a nemi identitás nem egy stílus, egy rossz szokás, vagy egy fertőző betegség: nem ragadós, nem lehet eltanulni. Egy "meleg" környezetben legfeljebb azt tanulhatja meg valaki, hogy vállalja önmagát, az meg külön jó, nem?
2009. febr. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!