Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg láttok kivetnivalót...

Tényleg láttok kivetnivalót abban, hogy egy meleg tanár egy gimnáziumban tanítson?

Figyelt kérdés

Mert sajnos tudok ilyen esetről, egy kedves, nagyon aranyos kollegámat emiatt rúgták ki (persze csak burkoltan .. a hivatalos indok az volt, hog ynem volt megfelelő tapasztalata ... haha), én pedig úgy sajnáltam, mert egy halál jó fej srác volt, és teljesen fel voltam háborodva.

Őszintén mi a gond azzal, ha van eg ymeleg tanár a gimiben? Most attól kevésbé fogja tudni tanítani az angolt pl? Vagy mi? Annyira borzastó ez a magyar gyöpös felfogás, miközben meg hallom nyugaton ez semmilyen problémát nem okoz, tök egyértelmű. Miért vagyunk mi ilyen nagyon prűdek?

Vagy kinek mi a véleménye? Milyen érvet tudtok mondani amiért egy meleg tanár nem lehet jó tanár? Mert én speciel semmilyet, de hátha valaki jön ötletekkel.


(azt gyorsan kizárom, hogy az olyanokat, hogy "mert elcsábítja a fiúkat", na ezeket hagyjuk, mert ezt már hallottam, és erre csak azt tudom miondani, hoghy ha már így nézzük a dolgot, akkor a heteroszexuális tanár meg a lányokat csábítja el, nem?

Úgyhogy mi a probléma emberek ??


Én tanár vagyok (nő), és annyira örülnék akár tanárkollégák akár diákok válaszának is!!! Komolyan, diákok, ne kíméljetek, mondjátok amit gondoltok erről! Köszi


2009. febr. 26. 12:16
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/71 anonim ***** válasza:
100%
Talán azért, mert keveset tudnak róla. Pl. azt hiszik, hogy beszélgetés útján fertőz:D
2009. márc. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/71 A kérdező kommentje:
Igen, de az a szomorú ám, hogy nem is írsz olyan nagy hülyeséget, már ami az átlag agyi színvonalát illeti ..sajnos.
2009. márc. 11. 20:31
 53/71 anonim ***** válasza:
100%
Én örülnék egy nyíltan vállalt homoszexuális tanárnak.Így is sok meleg van katedrán,de a társadalmunk kirekesztésétől tartva nem vállalják fel sokan, legdurvább, mikor saját maguknak sem.
2009. ápr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/71 A kérdező kommentje:
Na ja, hallod pedig mennyi ilyen is van .... Aztán az más kérdés, hogy ő maga is szarul érzi magát a bőrében, d ehát ez másodlagos kérdés, nálunk főleg.
2009. máj. 30. 17:02
 55/71 anonim ***** válasza:
100%

Ostoba egy igazgató. Miért ne lehetne tanár egy meleg, ha jól csinálja amit csinál? A homoszexualitás nem egy fertőző betegség amit el lehet kapni, hanem egy állapot. Ha az iskolába normális gyerekek járnak akkor elfogadják és nincs semmi gáz. Az igazgató rendkívül maradi, örülök hogy nem ilyen iskolába járok, ahol elküldik a kedvenc tanáromat a szexuális beállítottsága miatt. EZ gáz. Ennyi erővel a meleg diákot is rúgják ki?! Nem, azt nem lehet, mert biztos, hogy a családja megnyeri a pert.

Szánalom. Komolyan. Pedig nem vagyok meleg. Az igazgatót kéne leváltani aki ezzel a magatartással csak rasszizmusra neveli a gyerkeket.


14(lassan 15)/L

2009. aug. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/71 anonim ***** válasza:
22%
Aki meleg az nem lehet pedagógus, nekem ezt anyukám mondta aki óvónő, úgyhogy biztos igaz.
2009. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/71 anonim ***** válasza:
Diák vagyok. Én is hozzászólok, bár nem olvastam el a kommenteket, csak a kérdést. Szerintem nincs semmi baj azzal, hogy homoszexuális. Nálunk legalábbis szerintem mindenki elfogadná... Maximum pár szülő rinyálna, de azok amugy is tennék az eszüket valami miatt. :) Az igazgató meg egy _____. Szerintem az suli imidzsét féltette, vagy nagyon homofób volt. Vagy mindkettő. Amúgy olyat még nem hallottam, hogy valakit TÉNYLEG azért küldtek volna el, mert a tudása a béke segge alatt van. Vagy ez a szöveg az elbocsátási sablon? :)
2009. aug. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/71 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo!

NEm olvastam vegig minden kommmentet, rengeteg erkezett...

En fiatal vagyok tanitoi diplomamat iden szereztem. Mivel irtad, hogy diakok is irjanak friss tapasztalataimat megosztanam Veled! Teny az, hogy a diakok nagyon "szemetek" tudnak lenni, egy olyan emberrel akit nem szeretnek kulonosen. Es egy meleg tanart nagyon konnyen belehet sarozni...en magam miatt nem vallalnam be, a tanar helyeben. mert tudom, elso felrelepesnel a diakok suttogni kezdenek....

Egyebkent az igazgatono viselkedese alaptalan, foleg ha a diakok is szerettek a tanart.

ha nem tortenik semmifele atrocitas, szerintem semmifele oka nincs, hogy ne tanitson... hiretelen ennyi jutott eszembe...

2009. aug. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/71 A kérdező kommentje:
Igen, úgy tűnik, ez a "sablon" ... de hát egy munkaügyi per elhúzódik 5-6 évig is simán, és ezért nem ment bele, bármennyire is felháborító, az meg főleg, hogy egy biológia szakos igazgatónő mégis mi afrász alapján ítéli meg egy tök más szakos (humán) tanár tudását? nevetséges komolyan, csak egyszerűen nincs aki szembeszállna vele.
2009. aug. 25. 08:07
 60/71 anonim ***** válasza:

A melegséget felvállalni sokkal nehezebb, mint azt mondani a barátnődnek, hogy nem áll jól neki ez a ruha. Tehát mindenképp tisztelendő, ha nem rejtegeti. S hát miért is kellene titkolnia? Valaki említette a csókot is. Ne haragudj meg, de ha egy heteró férfi megcsókolhatja a feleségét az utcán, akkor szerintem ugyanannyi joga van a melegnek is megtenni ugyanezt. Természetesen nem a durva, erőteljes csókra gondolok, hisz azt a heretónak sem kellene utcára vinnie. De egy "szájrapuszi", kézfogás, ahogyan megengedett és elfogadott a heterók körében, ugyanúgy elfogadottnak kellene lennie, ha az illető meleg. Tök mindegy, hogy milyen munkája van a meleg srácnak, a lényeg, hogy hivatását szívvel-lélekkel űzze. Irtóra fel tud húzni, ha valakit a nemisége miatt skatulyáznak be, undorító. Úgy gondolom, hogy ez a srác az iskolában lévő meleg diákoknak nagy segítséget nyújtott volna (nem csak fiúkra, lányokra is gondolok). Nagyon nehéz egy meleg diáknak az élete. Fel nem meri vállalni önmagát diáktársai s azok szülei miatt, no és a tanárok miatt sem, nem meri megbeszélni senkivel sem az érzéseit, mert tart a reakcióktól. Talán egy meleg tanár felé könnyebben meg tudna nyílni, s mint felnőtt ember adhatna tanácsokat a meleg diákoknak, ha azok felkeresik őt. Egyébként, sokkal rosszabb a helyzet olyan meleg tanárnál, aki ezt titkolja, hisz bármikor lebukhat, s akkor sokkal tovább csámcsognának a témán, ráadásul gyávának titulálnák. Aki felvállalja, azt előbb elfogadja a többség.

21/diáklány

2009. aug. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!