Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Debreceni egyetemen matematika...

Debreceni egyetemen matematika szakon első évesként milyen tanácsot adnátok milyen órákat érdemes felvenni és aki ismer professzorokat akkor kinél mit érdemes vagy mit nem?

Figyelt kérdés
Minden információ érdekel ezzel kapcsolatban. Normális válaszokat légyszíves....továbbtanulásomról van szó.
2011. júl. 15. 23:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
Nem ide járok, így konkrét embereket nem ismerek. De ha elfogadsz egy tanácsot: az első év a legnehezebb. A kötelező tárgyakon túl ne vegyél fel mást, mert elég lesz így is teljesíteni. Van egy minőségi ugrás a középiskola, és az egyetem között. Sokan jönnek szín 5-ös bizonyítvánnyal egyetemre, és örülnek, ha 2-essel el tudják végezni.
2011. júl. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Az előző véleményének végét ne vedd figyelembe mivel a DE nem BME/ELTE/SZTE. A DE-n buli az egész. A tanárok mindenkit átengednek, mert kell a fejpénz hogy fentmaradjon az egyetem így ők sem lesznek elbocsájtva. Mivel mindenkit átengednek nem iratkozik ki senki (mert hogy kirúgni az egyetem nem rúg ki senkit). Ráadásul a diákok a barátaiknak is elmondják miylen jó a suli buli az egész.És így nem lesz gond a leendő elsősök létszámával sem. Minimális tanulással le lehet diplomázni bukás nélkül a ponthatárok a béka segge alatt vannak. ZH-k nincsenek (míg más egyetemeken vannak).


Egyébként még elsőben nem kell tárgyakat felvenned azt a tanulmányi osztály veszi fel ha jól tudom. Szabadon választhatókat és angolt azt ha jól tudom neked kell felvenned ha akarsz, de azt később is lehet.

2011. júl. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Második válaszoló, te hol élsz?:D Nincsenek ZH-k? Normális vagy?:DDDDDDDD


Am. kérdező, én nem tudom a választ, csak muszáj volt reagálnom a második válaszoló agymenésére:D

2011. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%
Második válaszoló te hová jársz,hogy ilyen butaságokat írsz!Ha ilyen könnyű ad be te is!Csoporttársaim közül nem egy ember bukott ki az egyetemről.Légyszives ha megkérlek hülyeségeket ne írj,mert magadat minősíted.
2011. júl. 21. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
74%
Egy biztos: Nem a DE-re jár, mert akkor nem írna ilyeneket...:)
2011. júl. 21. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudom hova jártok Én a DE-TTK-ra járok ahol ugye a matek szak is van de én másik szakon vagyok. A TTK-n nincsenek zh-k csak néhány tárgyból de egyáltalán nem szabadna lenni, ugyanis kb 2 éve megszületett egy oylan döntés, hogy az évközi "teljesítmény" nem számítható be a vizsgán, tehát aki egész évben nem járt be az órákra az is elmehet vizsgázni (ez csak a TTK-ra vonatkozik uhgyanis ez kari szintű határozat).

Szóval ha van is zh akkor az olyan, hogy a tanárok olyan gagyi zh-t állítanak össze, hogy mindenki teljesíteni tudja. Persze van olyan tárgy is ahol ha nincs meg a zh akkor nem mehetsz vizsgázni (noha ez szabálytalan).Míg más egyetemen minden tárgyból van zh és a vizsgára bocsájtás feltétele az aláírás (ami a sikeres zh-k esetén adható meg) addig a DE-n egy kezemen meg tudom számolni hány ilyen tárgy van a képzésemben. A laborbeugrók teljesen komoyltalanok már ha vannak....


Egyáltalán nem is értem hogy hogy nem tudja valaki ezt befejezni kedves ma 16:45-es válaszoló.

Mégis hogy bukhat ki innen valaki, szeretném ha válaszolnál!!!!!! Itt nincs olyan mint más (jobb) egyetemeken, hogy ha nincs meg 30 kredit 2 féléven belül akkor kirugnak. Itt csak átraknak költségesre.Ha nincs meg a tárgy 9. vizsga vagy 3. tárgyfelvétel után sem akkor átraknak költségesre ahol végtelen lehetőséged van miközben ilyenkor máshol már kirugtak volna. (tanterv szerinti képzési idő*2) félév alatt sem kell befejezned, mert a szabályzatban ezt is rég eltörölték noha máshol van ilyen.


A legjobb pedig az hogyha nincs meg valamelyik tárgy előfeltétele de fel szeretnél venni akkor beadsz egy kérvényt a felveendő tárgy oktatójának aláírásávla és a TO-n felveszik (ne ilyen szerintem sehol máshol nincs csak a DE-n). Persze nem lehet minden tárgyat felvenni csak kb midnen 2.at írja alá az oktató a fontosabb egymásra épülő többrészes tárgyakat nem .


Erről ennyit. Nem tudom más karon hogy van én a TTK-s helyzetet írtam le.


Nos mit írtam rosszul?Kíváncsi vagyok, ugynais tapasztalatból írom és kíváncsian várom hogy miben "tévedtem".

2011. júl. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%

Konkrétan mindent sz.rul írtál. Az, hogy te büfészakra jársz, nem jelenti, hogy más karokon is ez a helyzet - és van olyan kar/szak a DE-n, ahol igenis kell tanulni, és ZH-zni év közben. Szóval azt írtad rosszul, hogy általánosságban írtál az egyetemről, nem pedig csak a te karodról.

Puszika!

2011. júl. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves ma 18:21-es válaszoló


a következp rész a Debreceni Egyetem tvsze-ében is benne van kartól függetlenül, tehát mindenkire vonatkozik(noha nem így megfogalmazva ):


"Egyáltalán nem is értem hogy hogy nem tudja valaki ezt befejezni kedves ma 16:45-es válaszoló.

Mégis hogy bukhat ki innen valaki, szeretném ha válaszolnál!!!!!! Itt nincs olyan mint más (jobb) egyetemeken, hogy ha nincs meg 30 kredit 2 féléven belül akkor kirugnak. Itt csak átraknak költségesre.Ha nincs meg a tárgy 9. vizsga vagy 3. tárgyfelvétel után sem akkor átraknak költségesre ahol végtelen lehetőséged van miközben ilyenkor máshol már kirugtak volna. (tanterv szerinti képzési idő*2) félév alatt sem kell befejezned, mert a szabályzatban ezt is rég eltörölték noha máshol van ilyen."


Ha nem hiszed nézd meg más iskolák tvsz-ét a google a barátod :) SZóval bármelyik karon vagy innen nem lehet kibukni mivel kirúgni csak azt rúgják ki aki nem hajlandó költségtérítést fizetni ha esetleg átrakják rá. Szóval ezt midnenki be tudja fejezni.



A zh-s rész meg a tágyfelvételi kérelmes az a TTK-n így van más karon nem, illetve nem tudom, hogy hogy van.

2011. júl. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%
18:21: Mint látod, én a kirúgásról egy szót sem szóltam, szóval nekem felesleges azzal kapcsolatban írnod. A többiről meg beláthatod, hogy igazam volt, amikor azt írtam, hogy csak amiért a te karodon nincs ZH például, azért még nem kell lehúzni az egész egyetemet, nem kell általánosítani.
2011. júl. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én elsősorban a kérdezőnek válaszoltam, nem gondoltam, hogy ki kell hangsúlyoznom külön hogy a TTK-n van így, hiszen a matek szak a TTK-n van.


Egyébként nem értem hogy miért lenne színvonalas egy olyan iskola ahol nem rúgnak ki senkit miközben máshol igen(ezt most az egész DE-re értettem.)


Ráaádsul hiába vannak zh-k a karodon ha 7-8 év alatt is be lehet fejezni.


szió

2011. júl. 21. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!