Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az egyetem és...

Mi a különbség az egyetem és a főiskola között?

Figyelt kérdés
2011. aug. 27. 19:59
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagyok benne biztos, de úgy tudom a főiskola az olyan mint az egyetemi alapképzés. Szóval amit egyetemen kapsz alapképzés után az = azzal amit a fősuli ad.
2011. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Egyetem az a felsőoktatási intézmény, amelyik legalább két képzési területen jogosult mesterképzésre, valamint legalább egy tudományterületen doktori képzésre és doktori fokozat odaítélésére, feltéve, hogy a felsőoktatási intézmény munkaviszony, illetve közalkalmazotti jogviszony keretében foglalkoztatott oktatóinak, kutatóinak legalább egyharmada tudományos fokozattal rendelkezik."


részelt a felsőoktatási tv-ből

2011. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Már nincs egyetem meg főiskola, csak névben...

Alapképzés, mesterképzés és osztatlan képzés van.

Az alapképzés felel meg a főiskolai diplomának kb, a mesterképzés pedig az egyeteminek.

2011. aug. 27. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egy tanáromat idézném:

Az egyetemen a hallgatók magas szintű elméleti tudásra tesznek szert, melynek keretében alkalmasak lesznek arra, hogy megértsék a tananyagot, és ezt az anyagot tovább is tudják majd adni.

A főiskolán pedig magas szintű gyakorlati oktatás folyik.


Nagyjából így fogalmazott.

2011. aug. 27. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az oktatást nézve ma már semmi. az infrastruktúrát nézve meg van határozva, hogy hány magas tudományos fokozatú oktatónak és hány mesterképzésnek kell lenni az intézményben, hogy egyetem nevet viselhessen főiskola helyett.
2011. aug. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!