Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a különbség az egyetem és...

Mi a különbség az egyetem és a főiskola között?

Figyelt kérdés
2011. szept. 20. 20:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A bolognai rendszer óta tényleg fura a helyzet. Mondjuk az egyetem főiskola is egyben. Alapképzéseket és mesterszakokat egyaránt indíthat. Doktorképzései is vannak. Főiskola szerintem csak alapszakokat indíthat.
2011. szept. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Általában kisebb infrastruktúrájú egy fősikola, de ez sem feltétlenül igaz, ha pl. összehasonlítjuk a BGF-et a Színművészetivel. Nem meghatározni, de valamilyen szabályozás van, mi alapján lehet egyetemi és fősikolai rangra emelni egy intézményt. Egyébként főiskolák is indíthatnak mesterképzést.
2011. szept. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

van valamilyen szabályozás, hogy milyen feltételekkel hívhatja magát egy intézmény egyetemnek ill. főiskolának, az előbbinél valamivel keményebbek. Ha jól tudom olyasmik vannak benne, hogy hány tudományos fokozatú oktató jut mondjuk 100 diákra, hány kar van, ilyesmik.

jogokban meg annyit tudok, hogy doktori iskolát csak egyetem csinálhat.

2011. szept. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

köszi midnekinek!

azthittem nagyobb a különbség a kettő között

2011. szept. 21. 07:39
 5/8 anonim válasza:
100%
Szerintem hasonló lehet, mint a középiskolánál a szakközépsuli és a gimi.
2011. szept. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
16:30: nem, nem hasonló. A gimnázium és a szakkzözépsikola mást csinál, nem rangbéli különbség van.
2011. szept. 21. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Egyet kell értenem kedves utolsó válaszolóval. A szakközépiskolát NE keverjük ide, mert azt még megértem, hogy az EGYETEM és a FŐISKOLA között az a különbség, mint a GIMNÁZIUM és a KÖZÉPISKOLA között.

Na mármost az egyeteme és főiskola legjobb tudomásom szerint már nem igazán üt el egymástól, régen rangbéli különbség volt megfigyelhető, de ma már a fősulin is indítanak mester képzést, sőt, doktorit is.

2012. nov. 22. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem köze lehet annak, hogy a klasszikus tudományok oktatása mennyire van jelen.

a fősulikon is van PHD képzés meg MSC/MA is, lásd.: EKF

Szerintem alapításkor még volt különbség fősuli(gyakorlatorientált) és egyetem (elméletközpontú)

bár mondjuk a tudományegyetem és az egyetem közötti különbséget én sem értem :D

2013. jún. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!