Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket választanád? Továbbta...

Melyiket választanád? Továbbtanulás.

Figyelt kérdés

Biosz faktos vagyok, mert szülésznő szeretnék lenni. Viszont mindenki azt mondja, hogy dolgozhatok ott éjjel-nappal, karácsonykor 12órát, 90ezerért. előrelépési lehetőség sincs sok. /tudom, hogy ott a hálapénz../ Szívem szerint ezt választanám.

Viszont az eszemmel tudom, hogy igaza van a szüleimnek, hogy jobban járnék egy gazdasági szakkal. Ezzel sincs semmi bajom, szívesen csinálnám. Csak kicsit félek tőle, mert ott a matek, és jóval keményebb, mint a szülésznő szak. Melyiket választanád a helyemben?


2011. okt. 17. 15:30
 1/3 anonim ***** válasza:

A gazdasági szakokkal éppen hogy nem járnál jól manapság. Iszonyatosan telítettek, és ahogy írod is, nem vagy éppen sorolható az elhivatott és marha tehetséges kategóriába, nem lenne értelme.


Bár mondjuk valamilyen szinten megértelek, mivel nekem nagy álmom lenne most az anglisztika, mert ez lenne az, ami nagyon érdekelne, de persze semmit nem lehet vele csinálni. Éppen ezért készülök orvosira vagy gyógyszerészetre. Igazából mindig orvos szerettem volna lenni, de az anglisztikát tanulnám szívesen.

2011. okt. 17. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
A gazdaságis szakokat radikálisan csökkentik a 2012es tanévtől mert nagyon nagy túljelentkezések vannak ott és ennyire egyszerűen nincsen szükség. Pár év múlva - mire elvégeznéd a sulit - már szinte nem is lehet majd elhelyezkedni ilyen diplomával :s
2011. okt. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hogy a gazdaságival jól járnál-e, azt nem tudom. Mindenesetre szülésznőként tényleg sokat kell dolgozni nagyon szar fizuért. Voltam szülészeten gyakorlaton, úgyhogy találkoztam pár szülésznővel. Hónap végén arról beszélgettek, miből is fizetik ki a számlákat.

Esetleg külföldön lehet vele jobban keresni, vagy ha elmész magánklinikára, vagy magándoki mellé:)

De ennek ellenére azt mondom, hallgass a szívedre:D

2011. okt. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!